Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
press release Advanced Micro Devices, Inc. Press Release 25 sierpnia 2014, 19:48

Współpraca firm AMD i Creative Assembly

Obsługa rozdzielczości 4K UltraHD, technologii AMD Eyefinity i zaawansowanych efektów renderingu DirectX® 11 zapewni piękną oprawę graficzną przytłaczającemu światu gry Alien: Isolation.

Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji gry-online.pl.

Firma AMD (NYSE: AMD) ogłosiła zawiązanie nowego partnerstwa technologicznego ze studiem Creative Assembly, które jest deweloperem niezwykle wyczekiwanej gry „Alien: Isolation™”. Ten opracowywany w ramach programu AMD Gaming Evolved tytuł powstaje z myślą o niespotykanej rozgrywce, która wciąga tym bardziej, że zaimplementowano w nim obsługę technologii AMD Eyefinity, AMD CrossFire™, rozdzielczości 4K UltraHD oraz szereg efektów DirectX® 11 zoptymalizowanych do działania na najnowszych kartach graficznych AMD Radeon™ i procesorach APU firmy AMD, które wykorzystują architekturę Graphics Core Next.

„Program AMD Gaming Evolved powstał i funkcjonuje po to, żeby gry wyglądały i mogły działać znakomicie na komputerach wszystkich graczy,” – powiedział Ritche Corpus, director of ISV Gaming and Alliances w AMD. „Poprzez współpracę z tak utalentowanymi deweloperami, jak ci ze studia Creative Assembly, urzeczywistniamy naszą wizję o grywalnych i pięknych grach. Dlatego też "Alien: Isolation" zapewnia graczom komputerowymi najwyższej klasy technologie. Wierzymy, że gracze na nią zasługują.”

Alien: Isolation™” to gra z gatunku "survival-horror", w której atmosfera nieustannego zagrożenia życia sprawi, że gracze będą mieli szansę poczuć niemal namacalny strach. Piętnaście lat po wydarzeniach z filmu „Alien™” córka Ellen Ripley – Amanda zmuszona jest desperacko walczyć o przetrwanie w czasie misji mającej na celu odkrycie prawdy zniknięcia jej matki. Wcielając się w Amandę gracze będą mieć kontakt z niezwykle dynamicznie zmieniającym się otoczeniem i staną w obliczu paniki zdesperowanych ludzi oraz nieprzewidywalności bezlitosnego Obcego. Nie mając wystarczającej możliwości obrony i będąc zupełnie nieprzygotowani na zaistniałą sytuację gracze będą zmuszeni przeszukiwać okolice, tworzyć improwizowane rozwiązania i główkować nie tylko po to, żeby ukończyć misję, ale po prostu, żeby pozostać przy życiu.

„"Alien: Isolation" to gra, która wciąga przerażającą atmosferą nieustannego zagrożenia,” powiedział Clive Gratton, Leag Programmer w Creative Assembly. „Obraz odgrywa fundamentalną rolę w tym, jak odbiera się grę, i dlatego wykonaliśmy dużo pracy, aby nasz autorski silnik graficzny pozwolił w pełni oddać na ekranie naszą wizję. Firma AMD pomogła nam udoskonalić ten silnik i dzięki temu na komputerach można będzie się cieszyć takimi rozwiązaniami jak teselacja DirectX 11, HDAO, efekty cząsteczkowe i specjalny system cieni. Obsługa takich technologii jak AMD Eyefinity i CrossFire sprawia, że doznania na komputerach są nawet jeszcze lepsze!”

Gracze chcąc zanurzyć się wizualnie bogatym i zarazem przerażającym środowisku gry „Alien: Isolation™” mogą zapewnić sobie jej kopię kupując wybrane karty graficzne AMD Radeon™ Serii R9 u sprzedawców biorących udział w promocji „Nigdy nie spoczywaj na laurach: Edycja Kosmiczna”, która startuje 2 września 2014 roku.