Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2019, 13:28

autor: Froozyy

Wsparcie dla modów prawdopodobnie zmierza do Microsoft Store

Po najnowszej aktualizacji Windowsa 10 w systemie pojawił się nowy folder, który prawdopodobnie będzie służył do instalowania modyfikacji do aplikacji i gier Microsoftu.

Wsparcie dla modów prawdopodobnie zmierza do Microsoft Store - ilustracja #1
Czy faktycznie doczekamy się modów do gier Microsoftu?

Microsoft ostatnio próbuje zjednać sobie graczy komputerowych. Kilka miesięcy temu ogłosił, że zarówno Halo: The Master Chief Collection, jak i Gears 5 trafią na platformę Steam, a Xbox Game Pass został udostępniony na PC. Oprócz tego na targach E3 2019 firma ogłosiła, że gry oferowane w ramach abonamentu będą posiadały wsparcie dla modów, jeśli tylko poszczególni wydawcy na to pozwolą. Całkiem możliwe, że zobaczyliśmy właśnie pierwsze efekty tej zapowiedzi.

Po najnowszej aktualizacji Windowsa 10 jeden z użytkowników internetowego forum Reddit znalazł nowy folder nazwany ModdableWindowsApps znajdujący się w katalogu Program Files. Na stronie Microsoftu pojawiła się informacja o tym, że służy on do trzymania zawartości plików instalacyjnych naszych aplikacji, co zapewni użytkownikowi dostęp do nich i pozwoli na różnego rodzaju manipulacje (na przykład instalację modów). Póki co jednak funkcja ta jest dostępna tylko dla wybranych programów publikowanych przez Microsoft oraz jego partnerów i nie wiadomo jeszcze, jak faktycznie miałaby działać.

Trzeba poczekać na więcej oficjalnych informacji od Microsoftu, ale cieszy sam fakt, że już teraz widać pierwsze kroki podjęte w kierunku zapewnienia wsparcia dla modów na komputerach osobistych.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.