Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 13:04

WoW - gracz przez 3,5 roku próbował zdobyć jeden przedmiot

Gracz World of Warcraft o ksywie P0R0WL przez ponad 3,5 roku przechodził instance Uldaman, by zdobyć przedmiot zwany Pendulum of Doom. Sukces udało się osiągnąć dopiero w WoW Classic, przy 2292 podejściu do wspominanego lochu.

W SKRÓCIE:

  1. gracz WoW przeszedł Uldaman ponad 2 tys. razy – najpierw w normalnej wersji, a potem w wydaniu Classic – by zdobyć przedmiot Pendulum of Doom;
  2. wysiłki trwały ponad 3,5 roku i zakończyły się sukcesem w czasie 2292 podejścia.

Jeden z graczy World of Warcraft przez ponad 3,5 roku próbował zdobyć rzadki przedmiot zwany Pendulum of Doom, który czasem (w 0,03% przypadków) wypada z niektórych przeciwników w lochu Uldaman. Starania użytkownika rozpoczęły się jeszcze w normalnym WoW-ie – przeszedł wspominany instance dokładnie 2 tys. razy, ale niestety bez sukcesu.

Szczęście uśmiechnęło się do P0R0WL-a (takiej ksywy używa omawiany użytkownik) dopiero w WoW Classic, w czasie 292 podejścia do Uldaman. Co ciekawe, poza Pendulum of Doom gracz zdobył przy tej okazji także drugi rzadki przedmiot – nakrycie głowy zwane Papal Fez, które w domu aukcyjnym bywa wyceniane na ponad 1 mln złota.

Zacząłem tę podróż, aby zobaczyć, czy zdobędę 7 super rzadkich przedmiotów z Uldaman (które w obecnej, normalnej wersji gry są znacznie rzadsze z powodu zmian w poziomach / dungeonach). Chodzi o Digmaster 5000, The Jackhammer, Spaulders of a Lost Age, Shadowforge Bushmaster, Miner's Hat of the Deep, Papal Fez i oczywiście Pendulum of Doom! Jak już wspomniałem w tytule, przeszedłem Uldaman dwa tysiące razy w normalnej wersji (w oryginalnym WoW, a nie w odświeżonym wydaniu Classic - przyp. red.), monitorując każde podejście i publikując postępy na Reddit & YouTube. Teraz ukończyłem Uldaman 292 razy, aby osiągnąć mój ostateczny cel, jakim jest zdobycie Pendulum of Doom!

W końcu mogę powiedzieć, że jestem jedną z niewielu osób na świecie, którym udało się zdobyć ten przedmiot. Procent osób, które zdołały to nagrać jest jeszcze mniejszy! Wydaje mi się, że jest jeszcze tylko jeden filmik, na którym widać jak to wypada i to na normalnym WoW, ale mogę się mylić. Nadal nie znalazłem The Jackhammer, Digmaster 5000 i Spaulders of a Lost Age i dla nich mogę kontynuować przechodzenie Uldaman w Burning Crusade, ale sądzę, że póki co zrobię jeszcze 8 prób, aby dobić do 300, i na jakiś czas przestanę – pisze P0R0WL.

Trzeba przyznać, że taki poziom zaangażowania jest czymś rzadkim, nawet pośród największych fanów World of Warcraft. Po której próbie Wy dalibyście sobie spokój?

  1. World of Warcraft - recenzja gry
  2. World of Warcraft – strona oficjalna