Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2022, 00:05

Premiera WoW Dragonflight [Aktualizacja: są pierwsze problemy]

World of Warcraft otrzymał dziewiąte rozszerzenie, Dragonflight. AKTUALIZACJA: dodatek wystartował, nie obyło się bez problemów.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Aktualizacja

Premiera WoW: Dragonflight już za nami. Dodatek wystartował zgodnie z zapowiedziami, czyli o północy czasu polskiego, ale nie obyło się bez problemów – gracze narzekają chociażby na kłopoty z zeppelinami, mającymi przenieść ich na Smocze Wyspy.

Sytuację z europejskimi serwerami możecie śledzić tutaj. Nie zapomnijcie też o dropach na Twitchu. Pod dołączonym niżej tweetem znajdziecie posty użytkowników opisujących aktualną sytuację z grą.

Oryginalna wiadomość (28 listopada 2022 r.)

O północy czasu polskiego zadebiutuje World of Warcraft: Dragonflight. Gracze mieli już okazję sprawdzić nową rasę oraz jej lokację startową. Jednak dopiero premiera rozszerzenia pozwoli im zabrać swoich Dracthyrów do wszystkich lokacji Azeroth, w tym do zupełnie nowych miejsc na Smoczych Wyspach.

Premiera WoW Dragonflight [Aktualizacja: są pierwsze problemy] - ilustracja #1

Źródło: Blizzard Entertainment.

Dodatek wprowadzi też zmiany w systemie talentów (według twórców największe od premiery oryginalnego WoW-a) oraz w interfejsie gry, jak również doda więcej opcji związanych z dostępnością. Poza tym, jak zwykle, nowa lokacja przyniesie ze sobą misje, moby, rajdy i resztę zawartości typowej dla rozszerzeń World of Warcraft. Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Oprócz wiadomości i artykułów Blizzard udostępnił też przewodnik przetrwania w WoW: Dragonflight, tym razem przygotowany wspólnie ze społecznością gry. Hazelnuttygames, Naguura oraz Cdew przybliżają nam otoczkę fabularną Smoczych Wysp, ale też omawiają najważniejsze zmiany w dodatku. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Oczywiście sami gracze też szykują się na premierę nowego rozszerzenia. Przede wszystkim wydają (zbyt liczne) waluty z Shadowlands (z których część zniknie z gry po premierze Dragonflight) oraz robią miejsce na zadania i przedmioty, jak również planują wybór profesji. Youtuber Dratnos przygotował nawet arkusz dla graczy, którzy chcą wprowadzić nieco porządku do swoich przygotowań.

Na koniec warto przypomnieć wymagania sprzętowe dodatku oraz wspomnieć, że oficjalna ścieżka dźwiękowa World of Warcraft: Dragonflight jest już dostępna. Na razie albumu (na który składają się 22 utwory) można posłuchać w serwisach Spotify i Apple Music.

World of Warcraft: Dragonflight – wymagania sprzętowe

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows 7 (64-bitowy)
  2. Procesor: czterordzeniowy 3,0 GHz (Intel Core Haswell 4. generacji lub AMD Ryzen Zen)
  3. Karta graficzna: obsługująca DirectX 12 z 3 GB VRAM (seria GeForce GTX 900, AMD GCN 4. generacji lub Intel Iris Xe)
  4. Pamięć RAM: 8 GB
  5. Miejsce na dysku: 128 GB wolnego miejsca (SSD)

Zalecane wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
  2. Procesor: sześciordzeniowy 3,5 GHz (Intel Core Coffee Lake 8. generacji lub AMD Ryzen Zen 2)
  3. Karta graficzna: obsługująca DirectX 12 z 8 GB VRAM (seria GeForce RTX, AMD RDNA 2 lub Intel ARC 7)
  4. Pamięć RAM: 16 GB
  5. Miejsce na dysku: 128 GB wolnego miejsca (SSD)

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej