Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 kwietnia 2021, 13:15

WoT otrzyma współczesne czołgi na konsolach

27 kwietnia bieżącego roku konsolowe wersje gry World of Tanks otrzymają wyjątkowe rozszerzenie, zatytułowane Modern Armor. Wprowadzi ono do tytułu możliwość zabawy za sterami szeregu najbardziej kultowych współczesnych czołgów, takich jak M1A2 Abrams czy T-72BM.

W SKRÓCIE
  1. World of Tanks w wersji na konsole otrzyma w ramach aktualizacji rozszerzenie o nazwie Modern Armor.
  2. Umożliwi ono objęcie kontroli nad współczesnymi czołgami – po raz pierwszy w historii marki.
  3. Dodatek zadebiutuje 27 kwietnia.

W 2015 roku studio Wargaming opublikowało materiał filmowy, w którym zapowiadało wprowadzenie do gry World of Tanks współczesnych czołgów. Był to jednak jedynie żart na prima aprilis. Przynajmniej wówczas. Teraz bowiem, przeszło sześć lat później, pomysł ten doczeka się realizacji. Białoruska ekipa zapowiedziała rozszerzenie Modern Armor, opracowane przez ekipę Wargaming Chicago-Baltimore. Zadebiutuje ono 27 kwietnia bieżącego roku w wersjach World of Tanks na konsole PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S w ramach aktualizacji.

Według oficjalnego opisu, nowe czołgi, jakie wprowadzi do gry Modern Armor, będą funkcjonowały niejako obok tych klasycznych z okresu od obu wojen światowych po konflikt w Korei, dostępnych do tej pory. Otrzymają oddzielne drzewko i matchmaking. Jest to zrozumiałe ze względu na różnice technologiczne mogące gwarantować nieuczciwą przewagę. Na liście nadchodzących pojazdów znajdują się tak kultowe maszyny, jak chociażby amerykański M1A2 Abrams czy sowiecki T-72BM. Za ich sterami będzie można wziąć udział w emocjonujących starciach z innymi w formacie 15 na 15. Zgodnie z obietnicami, walki te mają stanowić wyzwanie nawet dla najbardziej zaawansowanych graczy.

Więcej informacji o Modern Armor i innych elementach wchodzących w skład aktualizacji ma zostać podane w nadchodzących dniach. Dzięki nadchodzącym komunikatom poznamy szczegóły na temat nowych map, zawartości, trybów (nadchodzi między innymi opcja wzięcia udziału w bitwach z wyłączoną artylerią) i wszystkich świeżo wprowadzonych do World of Tanks czołgów.

WoT otrzyma współczesne czołgi na konsolach - ilustracja #1
Już wkrótce w World of Tanks na konsolach będzie można pojeździć ikonicznym Abramsem…

Oto, co do powiedzenia na temat wprowadzenia współczesnych czołgów do wersji World of Tanks na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S miał TJ Wagner, dyrektor kreatywny tych wydań w studiu Wargaming:

Jesteśmy podekscytowani, że to na konsolach po raz pierwszy trafią współczesne czołgi. Nasi gracze będą mogli spróbować najpopularniejszych czołgów współczesności. Wszyscy w studiu pracowali ciężko, aby dostarczyć ten najbardziej ambitny i największy dodatek do World of Tanks.

WoT otrzyma współczesne czołgi na konsolach - ilustracja #2
…oraz T-72BM.

Przypominamy, że World of Tanks jako takie istnieje w trzech wersjach – pecetowej, konsolowej, oraz mobilnej, znanej jako Blitz, dostępnej również na Nintendo Switch. Na wszystkich tych platformach gra jest dostępna w modelu free-to-play.

  1. Oficjalna strona gry World of Tanks
  1. World of Tanks – poradnik do gry