Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2019, 10:20

autor: AlexB

World War 3 po aktualizacji 0.6 odzyskuje cząstkę graczy

Studio The Farm 51 wypuściło dużą aktualizację do sieciowej strzelanki World War 3, oznaczoną numerem 0.6. Dodała ona między innymi dwie nowe mapy. Zwiększyło to nieco liczbę graczy na serwerach.

Liczba graczy bawiących się jednocześnie w sieciowej strzelance FPP World War 3 wciąż spada. Według danych serwisu Steam Charts, przez ostatni miesiąc nie przekraczała ona 200. Polskie studio The Farm 51 ani myśli jednak porzucać swojego dziecka i wciąż stara się je rozwijać (przynajmniej do premiery pełnej wersji, która zaplanowana jest na ten rok). Wczoraj zadebiutowała duża aktualizacja gry, oznaczona numerem 0.6. Przede wszystkim wprowadziła ona dwie mapy usytuowane w Rosji – Smoleńsk oraz Polyarny. Jedną można było już zobaczyć w formie prototypu, a druga jest zupełnie nowa.

World War 3 się rozwija, lecz czy to wystarczy? - World War 3 po aktualizacji 0.6 odzyskuje cząstkę graczy - wiadomość - 2019-05-16
World War 3 się rozwija, lecz czy to wystarczy?

To jednak dopiero początek atrakcji. Nowy patch dodaje również dwie bronie (M4 MWS i SA80), trzy pojazdy (Combat Heli Drone, Ajax i Typhoon BCV), uniform brytyjskiego żołnierza oraz mobilny punkt odrodzenia. Ponadto twórcy zdecydowali się na poprawę penetracji pocisków, systemu wykrywania, wyglądu starszych plansz i działania niektórych przedmiotów (na przykład zestawy naprawcze regenerują zdrowie zamiast pancerza), liczne zmiany w balansie, wyeliminowanie szeregu błędów, poprawę optymalizacji, a także uzupełnienie opcji o niespotykane dotąd ustawienia. Całą zawartość łatki znajdziecie tutaj.

Nowy patch skłonił niektórych graczy do powrotu. - World War 3 po aktualizacji 0.6 odzyskuje cząstkę graczy - wiadomość - 2019-05-16
Nowy patch skłonił niektórych graczy do powrotu.

Wydaje się zatem, że The Farm 51 wie co robi i rozbudowuje swoją produkcję we właściwy sposób. Pytanie tylko, czy to wystarczy, by po początkowych wpadkach ponownie przyciągnąć graczy na serwery. Ostatnia aktualizacja faktycznie nieco zwiększyła liczbę osób bawiących się w World War 3. Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że wciąż nie jest to wynik zwalający z nóg i w pełni satysfakcjonujący dla polskiego studia. Wczoraj w szczytowym okresie tytuł miało uruchomionych 358 osób jednocześnie, czyli o niewiele ponad 250 więcej niż dzień wcześniej. Przypominamy, że World War 3 posiada na Steamie około 453 tysiące osób.

World War 3 zadebiutowało w ramach wczesnego dostępu na PC 18 października ubiegłego roku. Tytuł nie jest darmowy. Aby móc w niego zagrać, obecnie należy wydać na Steamie 99,99 złotych.

  1. Oficjalna strona gry World War 3