Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 lutego 2015, 11:57

autor: Luc

World of Tanks trafi na Xboksa One jeszcze w tym roku

World of Tanks – popularna gra sieciowa, w której gracze toczą pojedynki przy pomocy potężnych czołgów – niedługo zawita na kolejnej platformie. Po wersji na PC oraz Xboksa 360, Wargaming w najbliższej przyszłości udostępni również tytuł posiadaczom Xboksa One.

Czołgi zmierzają na konsole ósmej generacji. - World of Tanks trafi na Xboksa One jeszcze w tym roku - wiadomość - 2015-02-18
Czołgi zmierzają na konsole ósmej generacji.

Pomimo tego, że wszyscy się tego spodziewali, aż do teraz czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie. World of Tanks, czyli darmowa gra sieciowa, w której główną rolę odgrywają tytułowe czołgi, trafi w przeciągu najbliższych miesięcy na Xboksa One. Wargaming tę niewątpliwie dobrą informację dla fanów potężnych, wojennych maszyn ogłosił przy pomocy osobnego trailera, prezentującego to, jak produkcja wygląda na najnowszej konsoli Microsoftu. Do materiału jako pierwszy dotarł serwis IGN.

Twórcy zaznaczyli jednocześnie, że grający na Xboksie 360 i Xboksie One nie zostaną rozdzieleni – serwery dla obu wersji będą wspólne, a to oznacza aktualizacje oraz usprawnienia wprowadzane jednocześnie dla obu platform. Co równie istotne, wszyscy posiadacze edycji na konsolę minionej generacji mogą w dowolnej chwili nieodpłatnie przenieść swoje konto oraz postępy do nowszej wersji. Poza usprawnioną oprawą graficzną, World of Tanks na Xboksa One prawdopodobnie nie będzie oferowało żadnych dodatkowych opcji. Dokładnej daty premiery tytułu nie podano, ale pewnym jest, że do rozgrywki potrzebować będziemy wykupionej usługi Xbox Live.

World of Tanks to sieciowa gra drużynowa, w którym gracze zasiadają za sterami potężnych czołgów. Rozgrywka opierająca się o zespołową współpracę oraz taktykę, szybko zdobyła sobie rzesze wiernych fanów na całym świecie. Sukces wersji na PC wydanej w roku 2011 sprawił, iż marka zagościła niedługo później także i na innych platformach – wpierw na Xboksie 360, a później także na urządzeniach mobilnych pod postacią World of Tanks Blitz.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.