Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 sierpnia 2014, 10:55

World of Tanks Blitz – wersja na Androida, czołgi brytyjskie i Wojny Klanów już wkrótce

Firma Wargaming.net zdradziła swoje plany odnośnie do mobilnego World of Tanks Blitz. Twórcy kończą już prace nad wersją na Androida, a w najbliższych aktualizacjach wprowadzone zostaną czołgi brytyjskie oraz Wojny Klanów.

Dwa miesiące temu na App Store zadebiutowało World of Tanks Blitz, czyli mobilna adaptacja popularnej pecetowej marki. Twórcy, czyli ludzie ze studia Wargaming.net, zdradzili serwisowi PocketTactics jak gra radzi sobie na rynku i podzielili się informacjami o swoich planach na przyszłość.

Od czasu premiery produkcja została pobrana ponad 5,5 mln razy i spora część z tych użytkowników wciąż bawi się w wirtualne bitwy pancerne, dzięki czemu czasy oczekiwania na dobranie uczestników potyczek są krótkie. Popularność gry powinna wkrótce ulec zresztą znacznemu zwiększeniu, gdyż twórcy kończą już prace nad wersją na Androida. Niemal gotowa edycja pokazywana była podczas targów gamescom i na jej debiut na Google Play nie powinniśmy czekać długo.

Ponadto Wargaming.net uchyliło rąbka tajemnicy odnośnie planowanych aktualizacji. Przede wszystkim już wkrótce (maksymalnie za kilka tygodni) pojawią się czołgi brytyjskie. Jednak zanim jeszcze dołączą one do sieciowych starć premierę będzie miała aktualizacja numer 1.2. Wprowadzi ona nową pustynną mapę i zestaw maszyn z progów VI-VIII. Dodana zostanie także opcja błyskawicznego wyłączania i włączania wspomagania celowania podczas bitwy.

Ponadto aplikacja będzie w stanie działać w tle trzy minuty zanim połączenie z serwerem zostanie zerwane, co pozwoli na chwilę wyskoczyć z gry i np. sprawdzić sms’a, a potem szybko powrócić do zabawy. Patch poprawi także oprawę graficzną na kilku mapach, dodając animowaną trawę oraz drzewa. Te ulepszenia wkrótce wprowadzone zostaną na wszystkich poziomach.

W przyszłości Wargaming.net zamierza także rozbudować opcje modyfikowania czołgów, w tym dodać możliwość swobodnego zmieniania kamuflaży. Ponadto priorytetem dla autorów jest wprowadzenie Wojen Klanów. Powinny one zadebiutować w jednej z dużych aktualizacji, które pojawia się krótko po premierze wersji gry na Androida.