Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 kwietnia 2018, 11:35

World of Tanks z pierwszym włoskim czołgiem i nowym eventem

Studio Wargaming dodało do World of Tanks pierwszy włoski czołg w postaci Progetto M35 mod 46. Maszynę będzie można zdobyć poprzez wypełnianie zadań w dwutygodniowym evencie, który ruszy jutro.

Czołg Progetto M35 mod 46 zapowiada włoskie drzewko. - World of Tanks z pierwszym włoskim czołgiem i nowym eventem - wiadomość - 2018-04-12
Czołg Progetto M35 mod 46 zapowiada włoskie drzewko.

Sporo się dzieje w World of Tanks. Autorzy udostępnili właśnie pierwszy włoski czołg i zapowiedzieli powiązany z tym event.

Progetto M35 MOD 46

Lista maszyn dostępnych w World of Tanks właśnie wydłużyła się o nowy model w postaci włoskiego Progetto M35 MOD 46. Jest to czołg średni VIII poziomu i jego pojawienie się w grze jest początkiem włoskiego drzewka, które potem będzie rozwijane o kolejne pojazdy.

Progetto M35 MOD 46, podobnie jak i przyszłe włoskie czołgi, posiada nietypową mechanikę w postaci możliwości skorzystania z systemu doładowywania. Rozwiązanie to różni się od zwykłego magazynka tym, że pociski nie są ładowane jako jeden pakiet, a doładowywane jeden po drugim i czas ładowania jest różny dla poszczególnych pocisków.

Czołg Progetto M35 MOD 46 ma słabą siłę ognia, kiepski pancerz i nieimponująca manewrowość. Maszyna jest więc interesująca głównie z powodu mechanizmu doładowania oraz faktu, że zapoczątkowuje włoskie drzewko.

Event

Autorzy zapowiedzieli również specjalny event. W jego ramach będzie można za pomocą samej rozgrywki zdobyć czołg Progetto M35 MOD 46 poprzez wypełnienie dziesięciu misji bojowych, wybierając między dwoma typami zadań:

  1. Wyścig wytrzymałości - każdy etap będzie wymagał zdobycia pewnej liczby punktów doświadczenia pojazdami przynajmniej VI poziomu. Wyniki będą się liczyć tylko wtedy, jeśli gracz znajdzie się wśród dziesięciu najlepszych graczy w drużynie na koniec bitwy. Natomiast bez znaczenia będzie czy nasza drużyna wygra, czy też nie.
  2. Podnieście poprzeczkę – to podejście jest bardziej skomplikowane i obejmuje zadania wyłącznie dla maszyn X poziomu, wymuszając zdobywanie konkretnych medali. Ta metoda jest szybsza, ale trudniejsza.

Nie będzie miało znaczenia, który z typów zadań wybierzemy, o ile tylko wypełnimy wszystkie związane z nim warunki. Czołg będzie można również kupić. Co ciekawe, każdy ukończony etap wyzwania zapewni nam 10% zniżki i te rabaty będą się kumulowały, więc zaliczenie np. 9 etapów zapewni cenę niższą o 90%. Warto na koniec wspomnieć, że event ruszy jutro w południe i potrwa dwa tygodnie, kończąc się 27 kwietnia.

  1. Oficjalna strona World of Tanks