futurebeat.pl News Tech Mobile Gaming Nauka Moto Rozrywka Promocje
Wiadomość sprzęt i soft 7 października 2021, 09:40

autor: Adrian Werner

Wnętrze Steam Decka - Valve pokazało bebechy konsoli

Valve nagrało proces otwarcia Steam Decka w celu wymiany części oraz wytłumaczyło, czym to grozi.

Studio Valve wypuściło ciekawy materiał wideo, pokazujący jak rozebrać Steam Decka, czyli przenośne urządzenie do gier, które zadebiutuje na rynku za dwa miesiące.

Filmik jest interesujący, gdyż nie tylko pozwala zobaczyć wnętrze konsoli, ale również pokazuje, jak wymienić dysk SSD oraz gałkę pada.

Pomimo faktu, że materiał opublikowało samo Valve, firma odradza otwieranie Steam Decka. Powodem ma być fakt, że urządzenie nie będzie zbyt wytrzymałe na upadki. Ponadto śrubki mogą się zetrzeć, mocno utrudniając późniejsze rozbieranie konsoli.

Co więcej, takie zabawy mogą uszkodzić baterię, co w skrajnych przypadkach doprowadzi nawet do jej zapłonu. Widzowie zostali również ostrzeżeni, że gwarancja nie obejmuje zniszczeń, które spowodują działając w ten sposób. Wydaje się więc, że samo otwarcie urządzenia nie zaowocuje utratą gwarancji. Stanie się tak tylko wtedy, jeśli w trakcie tego procesu coś zepsujemy.

Trzeba pochwalić Valve za ten filmik. Większość firm po prostu odradza grzebanie we wnętrzach swoich urządzeń, a niektóre, takie jak Apple, wręcz starają się to utrudnić. Natomiast w przypadku Steam Decka nie tylko pokazano, jak to zrobić, ale wytłumaczono także, czym to grozi i na co trzeba uważać, jeśli się na to zdecydujemy.

Przypomnijmy, że wysyłka sprzętu do konsumentów rozpocznie się w grudniu 2021 roku. Niestety wszystkie egzemplarze szykowane na ten rok zostały już rozdysponowane. Jeśli dokonacie rezerwacji dzisiaj, to na dostawę będziecie musieli poczekać do drugiej polowy 2022 roku.

  1. Steam Deck – oficjalna strona
  2. Steam Deck w sklepie Steam

Adrian Werner

Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

więcej