Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 sierpnia 2022, 12:11

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Peter Jackson z pomocą hipnozy chciał zapomnieć Władcę Pierścieni

Peter Jackson na arenie międzynarodowej zasłynął głównie dzięki trylogii Władcy Pierścieni, którą wyreżyserował. Niestety będąc twórcą owych filmów, nie miał możliwości obejrzenia ich jako zwykły widz. W akcie desperacji filmowiec rozważał nawet hipnozę.

Kadr z filmu: Władca Pierścieni: Powrót Króla/ New Line Cinema.

Przez wielu trylogia Władcy Pierścieni uważana jest za jedną z najlepszych i najbardziej wpływowych serii w historii kinematografii. Zdobyła ona uznanie zarówno wśród widzów, jak i wymagających krytyków, zarabiając prawie trzy miliardy dolarów i zdobywając 17 Oscarów. Filmy osiągnęły niebywały sukces.

Hipnoza jako akt desperacji

W jednym z ostatnich wywiadów dla The Hollywood Reporter Peter Jackson zdradził, iż rozważał niekonwencjonalne metody, aby nie oglądać stworzonego przez siebie dzieła oczami twórcy, lecz jako zwykły widz, a jednocześnie fan materiału źródłowego. Pomóc w tym miała hipnoza.

Oferta pomocy

Co ciekawe, filmowiec wybrał już nawet osobę, która miałaby podjąć się zadania wymazania z jego pamięci okresu pracy nad najsłynniejszym dziełem. Rozmawiał wówczas ze słynnym brytyjskim iluzjonistą i mentalistą, który stwierdził, że byłby w stanie mu pomóc.

Tworząc Władcę Pierścieni zawsze czułem się jak pechowiec, który nigdy nie obejrzy tego filmu jako niespodzianki znikąd. Gdy zaczęliśmy pokazywać film widzom, siedziałem w tym od pięciu czy sześciu lat. Było dla mnie wielką stratą, że nie obejrzę trylogii tak, jak wszyscy inni. Naprawdę rozważałem poddanie się hipnozie, żeby zapomnieć o całej pracy, jaką wykonałem przez lata, co pozwoliłoby mi usiąść i cieszyć się nimi. Ostatecznie tego nie zrobiłem, ale rozmawiałem z Derrenem Brownem, a on uznał, że mógłby to zrobić – zaskoczył reżyser.

Marzenia się spełniają

Finalnie Nowozelandczyk zrezygnował z usług specjalisty, przez co nie mógł obejrzeć swoich filmów z perspektywy kogoś z zewnątrz. Ale okazja do obserwowania historii ze Śródziemia jako zwykły widz nadarzy się po premierze serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy. Jackson zdradził ostatnio, że był skory do współpracy przy widowisku ale nie widział nawet scenariuszy do odcinków (pomimo tego, że miał je otrzymać od twórców). Zatem produkcja Amazona pozwoli mu spełnić marzenie.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Przypomnijmy, że Pierścienie Władzy zadebiutują na Amazon Prime Video 2 września tego roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej