Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 sierpnia 2022, 11:47

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Peter Jackson miał pomóc przy Pierścieniach Władzy, ale zerwano z nim kontakt

Peter Jackson – jeden z ojców sukcesu Władcy Pierścieni, swego czasu został poproszony o pomoc przy tworzeniu Pierścieni Władzy. Współpraca jednak nie doszła do skutku, bowiem Amazon… zerwał z nim kontakt.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy/ Źródło: YouTube/ Prime Video.

Laureat Oscara i twórca oryginalnej trylogii Władcy Pierścieni, Peter Jackson, nie był zaangażowany w produkcję Pierścieni Władzy od Amazona. Jednakże był moment, w którym studio rozważało taką możliwość, nawet posuwając się do bezpośredniego kontaktu z reżyserem. Słynny twórca podczas ostatniego wywiadu dla The Hollywood Reporter zdradził, że w momencie, kiedy poprosił przedstawicieli streamingowego giganta o scenariusze, kontakt nagle się urwał.

Zapytali mnie, czy chcę mieć udział w tworzeniu serialu. Odpowiedziałem, że nie mogę na to odpowiedzieć bez zobaczenia scenariusza. Stwierdzili, że jak tylko będą mieli kilka gotowych, to mi je przyślą. Scenariusze nigdy nie dotarły. Więcej się nie odezwali, co jest w porządku. Nie narzekam – powiedział.

Reżyser dodał również, iż nie żywi urazy do wytwórni Amazon za zaistniałą sytuację i chętnie obejrzy Pierścienie Władzy jako bezstronny widz.

Będę to oglądał. Nie jestem typem faceta, który życzy źle. Filmowanie jest wystarczająco trudne. Jeśli ktoś robi dobry film lub serial, to jest co świętować. Jedyną rzeczą, której nie mogę się doczekać, jest obejrzenie go jako całkowicie neutralny widz – zakończył.

Amazon Prime Video kupisz tutaj

Co ciekawe, Amazon w odpowiedzi na słowa Jacksona wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że miał “obowiązek” stworzenia serialu w oderwaniu od oryginalnej trylogii. Powodem jest fakt, że filmy należą do Warner Bros. Discovery, a Pierścienie Władzy miały być zupełnie odrębną własnością intelektualną.

W dążeniu do uzyskania praw do serialu, byliśmy zobowiązani do zachowania odrębności i oddzielenia serialu od filmów. Mamy najwyższy szacunek dla Petera Jacksona i filmów Władca Pierścieni i jesteśmy podekscytowani, że nie może się doczekać oglądania Pierścieni Władzy – brzmi komunikat Amazona.

Z raportu The Hollywood Reporter wynika też, że udziałowi Petera Jacksona sprzeciwiali się również spadkobiercy Tolkiena, na czele z synem autora, który negatywnie wypowiadał się na temat adaptacji reżysera.

Premiera serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zbliża się wielkimi krokami. Widowisko, które opowie o wydarzeniach rozgrywających się w Drugiej Erze Śródziemia, w czasach, gdy Sauron dochodził do władzy, zadebiutuje na platformie Amazon Prime Video 2 września tego roku.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.