Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 września 2015, 20:12

autor: Bard

WildStar przejdzie na model free-to-play jeszcze w tym miesiącu

Płatna do tej pory gra MMORPG, WildStar, przechodzi na model free-to-play. Wydawca tytułu, firma NCsoft, potwierdziła tę informację już w maju tego roku. Dopiero teraz pojawiła się jednak konkretna data wprowadzenia tej zmiany.

WildStar przejdzie na model free-to-play 29 września. -  WildStar przejdzie na model free-to-play jeszcze w tym miesiącu - wiadomość - 2015-09-03
WildStar przejdzie na model free-to-play 29 września.

O tym, że WildStar przejdzie na model biznesowy free-to-play informowaliśmy w maju. Do tej pory wydawca NCsoft nie podzielił się konkretną datą aktualizacji. Wiedzieliśmy jedynie, że grą pobawimy się bez opłat jesienią tego roku. Dziś deweloper ujawnił na oficjalnym blogu poświęconym WildStar, że produkcja ta będzie dostępna za darmo już 29 września.

Aktualizacja WildStar: Reloaded, bo właśnie ona zmieni model gry na free-to-play, wprowadzi również możliwość subskrypcji tym, którzy chcieliby korzystać z dodatkowych aspektów tytułu. Takie płatne konta nazwano Signature, a ich posiadacze będą mogli przykładowo zakładać gildie i korzystać z wewnętrznego sklepu, oferującego między innymi kosmetyczne dodatki dla postaci. Subskrybenci będą mieli też wyższy priorytet w kolejce do dostania się na serwer gry. Pełny wykaz różnic między wersją płatną a darmową konta można znaleźć na tej stronie. Warto dodać, że aktualizacja Reloaded wprowadzi też zmiany w samej rozgrywce. 29 września zmieni się sposób tworzenia postaci, bossowie, lokacje i wiele innych rzeczy. Firma wprowadzi też zupełną nowość, którą mają być tzw. Cosmic Rewards, czyli nagrody za zakupy w sklepie. Za wydanie pieniędzy na WildStar - także przed wprowadzeniem modelu free-to-play lub za zakup subskrypcji - będziemy mogli skorzystać ze specjalnych bonusów, o których w sierpniu pisali twórcy. Nie wiemy jeszcze, ile ma kosztować konto Signature.

WildStar to gra MMORPG stworzona przez amerykańskie studio Carbine i wydana przez NCsoft - firmę znaną z publikacji tytułów takich jak Lineage czy Guild Wars. Produkcja, przechodząca 29 września na model free-to-play, łączy w sobie elementy fantasy i sci-fi, pod względem mechaniki i wielu rozwiązań upodabniając się choćby do World of Warcraft. Wielu członków ekipy Carbine Studios to zresztą weterani Blizzarda, którzy pracowali przy produkcji WoW.