Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 kwietnia 2018, 10:21

autor: Movis

Wild West Online niedługo wyjdzie z wczesnego dostępu

Studio 612 Games podzieliło się trailerem z datą premiery pełnej wersji MMO Wild West Online. Na Dziki Zachód wyruszymy już w przyszłym miesiącu, a autorzy przy okazji pokazali garść nowości z aktualizacji 0.8.

Szeryf zaprowadzi na Steamie porządek. - Wild West Online zmierza na Steam - wiadomość - 2018-04-27
Szeryf zaprowadzi na Steamie porządek.

Wieści o osadzonym w realiach Dzikiego Zachodu MMO Wild West Online nieco ucichły w 2018 roku, ale studio 612 Games wydaje się czynić niezłe postępy w rozbudowie swej produkcji. W najnowszym materiale autorzy prezentują bowiem kilka ciekawostek z aktualizacji 0.8 oraz zapowiadają, kiedy można się spodziewać premiery tytułu na Steam.

Debiut na platformie Valve ma nastąpić wkrótce – 10 maja. Przypominamy, że deweloperzy początkowo planowali wypuścić tytuł jeszcze w zeszłym roku, ale zdecydowali się nieco opóźnić ten krok i dopracować pewne elementy produktu. Część z nich widać właśnie na poniższym materiale przybliżającym najnowszą łatkę. Do rozgrywki dodano możliwość zakładania obozów frakcji, przerobiono losowe wydarzenia w świecie gry, wprowadzono poprawki do systemu craftingu i zaimplementowano miejsca interakcji z innymi graczami, w tym przypadku pokazano typowy saloon z hazardem, barem oraz miejscem na pojedynki.

Z trailera biją także liczne opcje personalizacji, zarówno postaci (przepaski na oko, płaszcze, meksykańskie poncza oraz oczywiście zawadiackie kapelusze), jak i jej wierzchowca (umaszczenia i siodła). Dodatkowo pokazano system ulepszeń broni, każdą z których można uatrakcyjnić ekstrawagancką skórką.

Choć autorzy wydają się namawiać do zakupu edycji przedpremierowej „ostatnim rzutem na taśmę”, warto chyba poczekać na wrażenia z pełnej wersji produkcji. Pamiętajmy, że tytuł powstał nadzwyczaj szybko i wykorzystuje silnik Nightshade oraz kilka elementów stworzonych wcześniej przez niesławnego Siergieya Titova (związanego m.in. z zamieszaniem wokół War Z/Infestation: Survivor Stories) oraz Free Reign Entertainment (wątpliwe Shattered Skies i porzucone Burstfire). Choć twórcy Wild West Online odżegnują się od kontrowersyjnej persony jak mogą, warto chyba jednak zachować pewną dozę zdrowej ostrożności.

  1. Oficjalna strona gry Wild West Online
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.