Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2014, 11:05

autor: Góral

Wieści ze świata (Fable Legends, Star Wars: Rogue Squadron, Minecraft) 13/10/14

Dziś piszemy m.in. o zbliżających się beta testach gry Fable Legends, anulowanych projektach z serii Star Wars: Rogue Squadron oraz Minecrafcie na system operacyjny Windows Phone. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta weekendowa (do godziny 19:00 w poniedziałek, 13.10):

Fable Legends

Wieści ze świata (Fable Legends, Star Wars: Rogue Squadron, Minecraft) 13/10/14 - ilustracja #1

16 października rozpoczną się beta testy gry Fable Legends na konsolę Xbox One, do których można się zapisywać na oficjalnej stronie produkcji. Po podaniu adresu e-mail należy postępować z dalszymi wskazówkami i oczywiście liczyć na łut szczęścia. Premiera pełnej wersji nowej odsłony popularnej serii gier RPG akcji odbędzie się w przyszłym roku. Tym razem tytuł postawi na zabawę pięciu osób, z których cztery wcielą się w dobrych herosów, a piąta w antybohatera.

Star Wars: Rogue Squadron

W serwisie IGN opublikowano informacje (źródło #1 i źródło #2) dotyczące dwóch anulowanych gier z serii Star Wars: Rogue Squadron. Julian Eggebrecht, były szef studia Factor 5, zdradził, że firma planowała wydać Rogue Squadron Trilogy (składanka miała zawierać Rogue Squadron, Rogue Squadron 2: Rogue Leader i Rogue Squadron 3: Rebel Strike) na konsolę Wii. Produkcja była już w zasadzie ukończona, wykorzystywała różne gadżety (Wii Wheel, Wii Balance Board) i działała w 60 klatkach na sekundę, ale została porzucona m.in. ze względu na problemy finansowe.

Drugą anulowana grą jest wieloosobowe Rogue Squadron: X-Wing vs Tie Fighter na konsolę Xbox 360, które zostało porzucone mniej więcej w połowie prac. Powód ten sam – pieniądze i zawirowania w firmie LucasArts.

Minecraft

Minecraft, jedna z najpopularniejszych gier wideo, wkrótce ukaże się w wersji na urządzenia mobilne działające pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phoneujawnił jeden z głównych deweloperów studia Mojang, Jens Bergensten. Do tej pory projekt omijał szerokim łukiem smartfony i tablety oparte na OS-ie Microsoftu, ale obecnie producent gry znajduje się pod skrzydłami koncernu z Redmond, więc to by było na tyle, jeżeli chodzi o ignorowanie tego segmentu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: