Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2016, 11:42

autor: Góral

Wieści ze świata (Battlefield 1, sterowniki Nvidia, Jagex, 3DMark Time Spy) 15/7/2016

Dziś piszemy o końcu alfa testów gry Battlefield 1, nowych sterownikach firmy Nvidia, sprzedaży dewelopera odpowiedzialnego za RuneScape oraz benchmarku 3DMark Time Spy. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Koniec alfa testów gry Battlefield 1

Dan Mitre, odpowiedzialny w Electronic Arts za kontakt ze społecznością, poinformował na Twitterze, że zamknięta alfa gry Battlefield 1 zakończy się 18 lipca. Testy rozpoczęły się jakiś czas temu, a dostęp do nich otrzymała bardzo ograniczona liczba osób. Ich celem jest sprawdzenie balansu rozgrywki oraz oczywiście zebranie opinii graczy. W przyszłości odbędą się jeszcze otwarte beta testy produkcji. Natomiast pełna wersja zadebiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach 21 października bieżącego roku.

Wieści ze świata (Battlefield 1, sterowniki Nvidia, Jagex, 3DMark Time Spy) 15/7/2016 - ilustracja #1

Nowe sterowniki firmy Nvidia

Firma Nvidia opublikowała sterowniki GeForce Game Ready 368.81 WHQL, z których ucieszą się przede wszystkim osoby korzystające z gogli wirtualnej rzeczywistości. Są one bowiem zoptymalizowane pod gry Everest VR, NVIDIA VR Funhouse, Obduction, Raw Data i The Assembly, przeznaczone dla HTC Vive oraz Oculus Rift. Ponadto naprawiają one działanie HTC Vive DisplayPort oraz GPU Boost w przypadku Oculusa.

Twórcy RuneScape sprzedani

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że studio Jagex, najbardziej znane z gry RuneScape, zostanie przejęte za 300 milionów dolarów przez chińską firmę wydobywczą Shandong Hongda Mining Co Ltd. Koniec końców okazało się, że deweloper nie został kupiony przez ten podmiot, gdyż ostatecznie zainwestowali w niego zewnętrzni chińscy inwestorzy, którzy wykorzystają swój nabytek do utworzenia nowego azjatyckiego giganta działającego na rynku elektronicznej rozrywki. Co ciekawe, nowa firma będzie częścią większej grupy, w której znajduje się wspomniane Shandong.

Benchmark 3DMark Time Spy dostępny na Steamie

Na Steamie zadebiutował benchmark 3DMark Time Spy przeznaczony do testowania komputerów działających pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 i wykorzystujących biblioteki DirectX 12. Pobierzecie go za darmo, ale musicie posiadać PC-ta z dwurdzeniowym procesorem 1.8 GHz, 4 GB pamięci RAM, 3 GB wolnego miejsca na twardym dysku oraz oczywiście kartą grafiki zgodną z DirectX 12 i pamięcią przynajmniej 1,7 GB.

Wieści ze świata (Battlefield 1, sterowniki Nvidia, Jagex, 3DMark Time Spy) 15/7/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii:

Ostatnia aktualizacja: 2016-07-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.