Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2016, 11:12

autor: Makek

Call of Duty: Modern Warfare Remastered – 7-minutowy gameplay z pierwszej misji

Na oficjalnym kanale YouTube serii Call of Duty pojawił się nowy gameplay, ukazujący pierwszą misję z Call of Duty: Modern Warfare Remastered – zatytułowaną „Zbędna załoga” (z angielskiego „Crew Expendable”). Na filmie możemy zobaczyć możliwości graficzne zremasterowanej wersji oraz usłyszeć poprawione efekty dźwiękowe.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered to z pewnością niemała gratka dla fanów cyklu Call of Duty. Pomimo kontrowersyjnej decyzji Activision Blizzard dotyczącej formy rozprowadzania gry (remaster będzie sprzedawany jedynie jako dodatek dołączany do kolekcjonerskiej edycji Call of Duty: Infinite Warfare), miło zobaczyć, jak wyładniała jedna z najlepszych odsłon tej bestsellerowej serii. Do tej pory autorzy prezentowali nam wyrywkowe ujęcia z kampanii, a teraz postanowili udostępnić gameplay prezentujący niemalże w całości pierwszą (nie licząc treningu) misję z Modern Warfare: słynną Crew Expendable, podczas której walczymy na estońskim frachtowcu.

Tryb fabularny oryginalnego Call of Duty 4: Modern Warfare miał bardzo dużo zapadających w pamięć momentów. Dla wielu osób najlepszym z nich jest fragment w Prypeci, chociaż otwierająca misja również prezentuje się niezwykle efektownie, co na szczęście widać także na gameplayu ze zremasterowanej wersji. To co zostało zmienione, to oczywiście kwestie techniczne, wśród których na pierwszy plan wybija się ulepszona grafika. Choć w natłoku akcji często nie ma czasu, by zawiesić oko na lepszych teksturach czy przyjrzeć się udoskonalonym animacjom, to nie sposób nie zauważyć imponujących efektów pogodowych. Świetnie wygląda zarówno padający deszcz, jak i falująca dookoła frachtowca woda. Oprócz aspektów wizualnych, łatwo wychwycić także poprawiony dźwięk, co słychać np. w przypadku wystrzałów z karabinów czy wybuchów.

Nowy gameplay z pewnością narobi ochoty na grę fanom cyklu, jednak czy zdoła ich przekonać do zakupu remastera z kolekcjonerską edycją Call of Duty: Infinite Warfare? Ciężko to określić na ten moment, choć warto zaznaczyć, że odbiór tego filmu jest jak najbardziej pozytywny (ponad 96% łapek w górę), czego wciąż nie można powiedzieć o trailerze do Call of Duty: Infinite Warfare.

Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie zawierać odświeżony tryb fabularny oraz 10 map do rozgrywki wieloosobowej. - Call of Duty: Modern Warfare Remastered – 7-minutowy gameplay z pierwszej misji - wiadomość - 2016-07-15
Call of Duty: Modern Warfare Remastered będzie zawierać odświeżony tryb fabularny oraz 10 map do rozgrywki wieloosobowej.
Call of Duty: Modern Warfare Remastered – 7-minutowy gameplay z pierwszej misji - ilustracja #3

Call of Duty: Modern Warfare Remastered to odświeżona wersja Call of Duty 4: Modern Warfare z 2007 roku, które było pierwszą odsłoną serii wojennych strzelanek osadzoną we współczesnych realiach. Remaster przygotowywany jest przez studio Infinity Ward, we współpracy z ekipą Raven Software. Gra pojawi się jako część edycji kolekcjonerskiej Call of Duty: Infinite Warfare i nie będzie sprzedawana osobno. Premiera zaplanowana jest na 4 listopada 2016 roku, jednocześnie na wszystkich platformach, tj. na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach