Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2023, 20:25

Wiemy, kiedy poznamy szczegóły dalszego rozwoju Diablo 4

Diablo 4 czeka sporo zmian w nowym sezonie. Pierwsze szczegóły poznamy wkrótce w ramach transmisji firmy Blizzard Entertainment.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Blizzard wkrótce ujawni, co czeka bohaterów Sanktuarium. Adam „PezRadar” Fletcher (zastępca dyrektora ds. społeczności) zdradził, że 4 października poznamy dalsze plany rozwoju Diablo IV (via Twitter / Blizzard Entertainment).

Tego dnia odbędzie się transmisja dewelopera, która skupi się na nowościach nadchodzących w drugim, wampirzym sezonie (Season of Blood), ale też „licznych aktualizacjach” gry. Będą to m.in. zmiany zapowiedziane w trakcie targów gamescom 2023, w tym zwiększenie pojemności skrytki oraz ulepszenie podziemi i wierzchowców.

Na razie nie zdradzono nic więcej, ale zapowiedziano, że 10 października deweloper zorganizuje kolejny czat z serii „pogawędki przy ognisku. Ten upłynie głównie na omawianiu „nadchodzących zmian balansu klas i przekształcenia kilku systemów w grze”. Oba streamy będzie można obejrzeć na Twitchu oraz w serwisie YouTube.

W Diablo 4 zaszło wiele zmian od premiery gry na początku czerwca. Jednakże gracze nadal znajdują sporo powodów do narzekania, nie tylko w temacie błędów. Część fanów liczy na zmiany w rozgrywce lub poprawki, czy to w zawartości endgame’u, czy też modyfikacji balansu gry.

Wygląda na to, że już za tydzień będą mogli przynajmniej częściowo zweryfikować obietnice twórców. Nie wszyscy są pełni optymizmu, zwłaszcza po doniesieniach o streamerach tracących zainteresowanie grą i o rzekomej fali zwolnień w Blizzard Entertainment (via Valentine Powell). Niemniej wypada zobaczyć, co takiego deweloper chce zmienić w najbliższej przyszłości.

Sezon Krwi w Diablo 4 rozpocznie się 17 października.

  1. Recenzja Diablo 4. Król powrócił, ale ma kryzys tożsamości
  2. Poradnik do Diablo IV

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej