Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2024, 10:54

autor: Wojciech Bilicki

Wielkie DLC jako darmowa aktualizacja. Fani strategii Second Front otrzymali miły prezent

Twórcy Second Front podziękowali graczom za wsparcie i ogłosili, że nadchodzące duże DLC będzie dostępne za darmo. Gracze poprowadzą do boju nową frakcję.

Źródło fot. HexDraw
i

AKTUALIZACJA: Opisane w oryginalnej wiadomości DLC w formie darmowej aktualizacji Bully Beef and Biscuits do strategii Second Front zostało udostępnione. W tym miejscu znajdziecie szerszy spis nowości, a tutaj możecie zapoznać się z filmem wypuszczonym z tej okazji.

Twórcy turowej strategii Second Front poinformowali, że nadchodzące DLC Bully Beef and Biscuits będzie ostatecznie dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy gry, przyjmując postać bezpłatnej aktualizacji.

Rozszerzenie wprowadzi czwartą grywalną frakcję – Wielką Brytanię. Gracze w ramach nowej strony konfliktu otrzymają do dyspozycji m.in.: 45 czołgów, 18 wozów opancerzonych i 9 armat. Pojawią się także nowe scenariusze. Po niedawnych kontrowersjach wokół DLC do Total War: WARHAMMER III dodatkowa zawartość całkowicie za darmo to miła odmiana dla fanów strategii.

Deweloperzy pokazali również mapę drogową rozwoju gry. Zrealizowanie wszystkich celów ma potrwać od roku do dwóch lat. Deweloperzy uważają, że po wdrożeniu zakładanych nowości będą gotowi na implementację oczekiwanego przez graczy trybu wieloosobowego.

Plan rozwoju Second Front. Źródło: MicroProse. - Wielkie DLC jako darmowa aktualizacja. Fani strategii Second Front otrzymali miły prezent - wiadomość - 2024-01-19
Plan rozwoju Second Front. Źródło: MicroProse.

Wśród nadchodzących nowości deweloperzy zapowiadają dodatkowe mechaniki dla jednostek, fortyfikacje, partyzantów i ruch oporu, zupełnie nowe rodzaje pojazdów czy możliwość brania jeńców. W ramach kolejnego rozszerzania zawartości w grze pojawią się Japończycy oraz nowe amerykańskie korpusy, a wojenne zmagania rozszerzą się na teatr pacyficzny.

Second Front to turowa strategia osadzona w realiach drugiej wojny światowej. Starcia rozgrywają się na mapach zbudowanych z heksów. To mechanika dobrze znana fanom planszówek. Do gier stołowych nawiązuje także lekka oprawa graficzna. Tytuł spotkał się z ciepłym przyjęciem graczy – ma 79% pozytywnych opinii na Steam (79,84% via SteamDB).

Second Front zadebiutował 31 stycznia 2023 roku na PC. Za tytuł odpowiada studio HexDraw. Jest on dostępny w polskiej wersji językowej (napisy), w cenie 161,99 zł.