Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 29 stycznia 2022, 08:40

Wiedźmin - ruszyły przygotowania do zdjęć do 3. sezonu serialu

Producenci serialu Wiedźmin rozpoczęli przygotowania do zdjęć do trzeciego sezonu. Ruszyło sprawdzanie lokacji i tworzenie scenografii.

Ledwo co opadły emocje związane z premierą drugiego sezonu serialu Wiedźmin, a producenci już zaczęli się szykować do zdjęć do trzeciej serii.

Fanowski serwis Redanian Intelligence, będący najlepszym źródłem informacji o tej telewizyjnej adaptacji, donosi, że zaangażowani w serial producenci rozpoczęli sprawdzanie lokacji pod zdjęcia do przyszłych odcinków. Oznacza to rozpoczęcie pre-produkcji trzeciego sezonu dla głównego zespołu odpowiedzialnego za ten projekt.

Wiedźmin - ruszyły przygotowania do zdjęć do 3. sezonu serialu - ilustracja #1
Źródło: Instagram producentki Lauren Schmidt Hissrich.

Fani dowiedzieli się tego dzięki wpisom, jakie producenci Lauren Schmidt Hissrich i Steve Gaub wrzucili na swoje konta w serwisie Instagram. Towarzyszyły im zdjęcia lasu, w którym kręcone będą sceny w trzecim sezonie. Wśród fotek pojawia się również jedna pokazująca jakiś loch.

Steve Gaub wrzucił także dwa zdjęcia pokazujące przygotowania do tworzenia scenografii dla nowych odcinków. Jedno z nich pokazuje dużą halę wypełnioną zgromadzonymi w tym celu materiałami i w komentarzu producent obiecuje, że skala serialu nie będzie mniejsza niż wcześniej.

Wiedźmin - ruszyły przygotowania do zdjęć do 3. sezonu serialu - ilustracja #2
Na Instagramie producent Steve Gaub zapewnia, że skala produkcji w trzecim sezonie ma być co najmniej równie duża, jak w drugim.

Warto dodać, że rozpoczęcie tworzenia scenografii i sprawdzanie lokacji jest początkiem prac jedynie dla głównej ekipy produkcyjnej. Wcześniej ukończono pisanie scenariuszy do wszystkich odcinków trzeciego sezonu.

Według ostatnich doniesień start zdjęć do nowych odcinków Wiedźmina ma nastąpić w marcu tego roku, choć może to ulec jeszcze zmianie. Nie wiadomo, na kiedy zaplanowano ostatni klaps na planie, ale premiera trzeciego sezonu na pewno nastąpi dopiero w 2023 r.