Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 marca 2020, 16:34

Wiedźmin powraca w nowym komiksie od Dark Horse

Wiedźmin po raz kolejny został bohaterem komiksu. Wydawnictwo Dark Horse ponownie zawiązało współpracę z CD Projektem, w wyniku której powstaje The Witcher: Fading Memories. Pierwsza z czterech części trafi do sprzedaży 17 czerwca tego roku.

Geralt z Rivii powróci latem w nowym komiksie. - Wiedźmin powraca w nowym komiksie od Dark Horse - wiadomość - 2020-03-10
Geralt z Rivii powróci latem w nowym komiksie.

Wydawnictwo Dark Horse ponownie zawiązało współpracę z firmą CD Projekt. W związku z tym 17 czerwca tego roku do sprzedaży trafi pierwsza z czterech części komiksu The Witcher: Fading Memories z Geraltem z Rivii w roli głównej. Ujawniono także okładkę, stworzoną przez Evana Cagle’a, którą możecie zobaczyć na końcu widomości.

Historia opisana w The Witcher: Fading Memories dzieje się w dobie kryzysu. Zagrożenie ze strony potworów jest małe, przez co zarobki wiedźminów spadają. W tym czasie zubożały Geralt podejmuje zlecenie w miasteczku Towitz, gdzie porywane są dzieci. Niestety sprawa się komplikuje, a na horyzoncie pojawia się nowe zagrożenie. Opowieść pisana jest przez Bartosza Sztybora, a rysunkami zajmuje się Amad Mir.

Warto pamiętać, że nie jest to pierwszy raz, kiedy to Dark Horse wydaje utwory bazujące na serii gier od CD Projektu. Współpraca między firmami miała pierwszy raz miejsce w 2013 roku. Do tej pory ukazały się cztery serie komików opowiadających o losach Geralta z Rivii.

Wiedźmin powraca w nowym komiksie od Dark Horse - ilustracja #2