Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lipca 2019, 13:40

autor: Bartosz "Aquma" Świątek

Wiedźmin od Netflix – Geralt prezentuje miecz na potwory

Nowe zdjęcie z serialu Wiedźmin od Netflixa pokazuje Geralta z zupełnie innym mieczem. Czy to srebrne ostrze służące do zabijania potworów, którego brakowało na poprzednich fotografiach?

Który miecz jest na potwory? No wiadomo, że obydwa, choć ten tutaj bardziej na te w ludzkiej skórze. - Wiedźmin od Netflix – Geralt prezentuje miecz na potwory - wiadomość - 2019-07-05
Który miecz jest na potwory? No wiadomo, że obydwa, choć ten tutaj bardziej na te w ludzkiej skórze.

Niedawno otrzymaliśmy kilka pierwszych oficjalnych zdjęć postaci z tworzonego przez platformę Netflix, wyczekiwanego serialu Wiedźmin. Na fotografiach widnieją Geralt z Rivii (Henry Cavill), Yennefer (Anya Cholatra) oraz Ciri (Freya Allan). Po publikacji obrazków niektórzy fani wyrazili zdziwienie, że Biały Wilk ma tylko jeden miecz. Wygląda na to, że te obawy były przedwczesne – na nowym ujęciu widzimy bowiem zupełnie inne ostrze. Przemyślenia na ten temat pojawiły się w poświęconej produkcji sekcji forum Reddit.

Geralt z drugim mieczem.
Geralt z drugim mieczem.

Miecz wygląda zauważalnie inaczej od tego, który został pokazany na poprzednich fotografiach. Zdaje się mieć bardziej srebrzystą barwę – ale może to po prostu oświetlenie? Broń z pewnością ma jednak inny kształt i zdobienia na jelcu, których próżno szukać na wcześniej zaprezentowanym ostrzu. Zresztą, zerknijcie na poniższy obrazek.

Miecze Wiedźmina – porównanie.
Miecze Wiedźmina – porównanie.

Warto odnotować, że obawy o brak drugiego ostrza były wynikiem głównie wizerunku Geralta z Rivii w grach studia CD Projekt RED. Jak wskazuje wielu fanów, książkowy pierwowzór tej postaci na ogół nosił ze sobą wyłącznie stalowy miecz, podczas gdy srebrne ostrze – z natury delikatniejsze i łatwiejsze do uszkodzenia – było transportowane na grzbiecie Płotki. Być może podobnie będzie w omawianym serialu – w końcu mamy do czynienia z adaptacją sagi Andrzeja Sapkowskiego, a nie gier.

Jak będzie w rzeczywistości, przekonamy się w grudniu tego roku – właśnie wtedy nastąpi premiera omawianego serialu. Produkcję będzie można oglądać wyłącznie na platformie Netflix. Za mniej więcej dwa tygodnie – 19 lipca, w czasie imprezy San Diego Comic Con 2019 – powinien zostać zaprezentowany pierwszy zwiastun tego tytułu.

  1. Wiedźmin od Netfliksa – strona oficjalna