Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 października 2020, 12:40

Wiedźmin będzie miał konkurencję. Netflix zaadaptuje Conana Barbarzyńcę

Serwis Netflix poinformował, że trwają prace nad serialową adaptacją przygód Conana Barbarzyńcy. Firma nabyła również prawa do tworzenia kreskówek osadzonych w uniwersum tej marki.

Wiedźmin będzie miał konkurencję. Netflix zaadaptuje Conana Barbarzyńcę - ilustracja #1
Mamy nadzieję, że serialowi Netflixa bliżej będzie do filmu Conan Barbarzyńca niż kolejnych aktorskich adaptacji serii.

Serwis Netflix poinformował o planach opracowania serialu telewizyjnego o przygodach Conana z Cymerii. Firma podpisała umowę z grupą Conan Properties International, na mocy której uzyskała wyłączne prawa do tworzenia adaptacji, zarówno aktorskich, jak i animowanych, opowiadań o najsłynniejszym z barbarzyńców gatunku fantasy.

Na razie potwierdzono jedynie aktorski serial, ale Netflix lubi tworzyć animowane spin-offy swoich marek (wystarczy tu wspomnieć nadchodzące The Witcher: Nightmare of the Wolf), więc możemy spodziewać się, że w przyszłości zapowiedziana zostanie również kreskówka osadzona w erze hyboryjskiej.

Wiedźmin będzie miał konkurencję. Netflix zaadaptuje Conana Barbarzyńcę - ilustracja #2
Serial jest na wczesnym etapie produkcji.

Projekt realizuje duet producentów - Fredrik Malmberg oraz Mark Wheeler – w ramach firmy Pathfinder Media. Obecnie trwają poszukiwania reżyserów i scenarzystów, więc serial jest na wczesnym etapie prac.

Warto przypomnieć, że kilka lat temu serial o Conanie chciał opracować serwis Amazon. W projekt zaangażowanych było wielu weteranów, w tym producent Ryan Condal (m.in. Colony) oraz Miguel Sapochnik, czyli reżyser wielu batalistycznych odcinków Gry o tron, w tym legendarnej Bitwy bękartów.

Niestety, ostatecznie nic z tego nie wyszło. Firma Jeffa Bezosa wolała skoncentrować się na innych superprodukcjach fantasy w postaci Władcy Pierścieni oraz Koła czasu. Przy okazji porzucono również adaptację cyklu Mroczna Wieża.

Sam Netflix również ma własne seriale fantasy, z których najpopularniejszym okazał się Wiedźmin. Sukces tego projektu sprawia, że nie jest zaskoczeniem, iż firma chce więcej inwestować w tę kategorię.

  1. Netflix – strona oficjalna