Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lipca 2015, 12:10

autor: Meehow

Wiedźmin 3 – Shani powróci w dodatku Serca z kamienia?

Subtelne przesłanki wskazują, że Shani – medyczka, która odgrywała sporą rolę w pierwszym Wiedźminie – wystąpi w pierwszym dużym fabularnym rozszerzeniu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pod tytułem Serca z kamienia.

Shani w pierwszym Wiedźminie. - Wiedźmin 3 – Shani powróci w dodatku Serca z kamienia? - wiadomość - 2015-07-22
Shani w pierwszym Wiedźminie.

Pamiętacie Shani, medyczkę pojawiającą się przelotnie w książkowej „Sadze o wiedźminie”, a także odgrywającej znaczną rolę w pierwszym komputerowym Wiedźminie? Pewne subtelne przesłanki wskazują na to, że za sprawą rozszerzenia Serca z kamienia i ona powróci na nasze ekrany w Wiedźminie 3: Dziki Gon. Pierwszą poszlaką jest karta produktu zestawu zawierającego Wiedźmina 3 i tzw. Expansion passa, gwarantującego dostęp do obu popremierowych dodatków. Obecna tam grafika promocyjna przedstawia Shani albo kogoś, kto bardzo ją przypomina. Umiejscowienie fabuły Serca z kamienia (Ziemie Niczyje i Oxenfurt, gdzie studiowała a później pracowała Shani) także zdaje się sprzyjające. Na koniec warto wspomnieć, że według oficjalnego opisu, zarówno Serca z kamienia jak i Wino i krew mają wprowadzić do gry kolejne „postaci znane i lubiane przez fanów uniwersum”. Wszystko to brzmi dość przekonująco, nieprawdaż?

Wiedźmin 3 – Shani powróci w dodatku Serca z kamienia? - ilustracja #2

W Wiedźminie z 2007 roku Shani pomagała ofiarom zarazy Catriony, śmiertelnego wirusa zwanego też Czerwoną Śmiercią (nazwa jest zapewne nawiązaniem do Czarnej Śmierci – historycznej plagi dżumy, która w XIV wieku zabiła – w zależności od źródła – od 1/3 do nawet połowy populacji średniowiecznej Europy). Absolwentka medycyny na Akademii Oxenfurckiej pracowała wówczas w Szpitalu Proroka Lebiody w Wyzimie. Geralt w ramach opowieści mógł nawiązać romans z młodą medyczką. W Wiedźminie 2 – niezależnie od decyzji z poprzedniej gry – Shani nie wystąpiła.

Serca z kamienia planowo ma zadebiutować w październiku bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Rozszerzenie zaoferuje około 10 godzin dodatkowej rozgrywki, a także nowych przeciwników i sprzęt.