Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2018, 11:13

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch w 2019 roku?

Taka możliwość pozostawała do niedawna w sferze marzeń. Teraz ma pełne prawo przejść do sfery spekulacji, bowiem na stronie jednego z francuskich dystrybutorów pojawiły się dane potrzebne do sprzedaży Wiedźmina 3 na Nintendo Switch. Mimo wszystko polecamy podejść do tematu z rezerwą.

Switch ma Zeldę, Skyrima, a może też mieć Wiedźmina. - Wiedźmin 3 na Nintendo Switch w 2019 roku? - wiadomość - 2018-12-30
Switch ma Zeldę, Skyrima, a może też mieć Wiedźmina.

Bardzo ciekawe informacje napłynęły do nas z witryny internetowej jednego z francuskich dystrybutorów gier wideo - World Trade & Technology. Wynika z nich, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch w przyszłym roku. Nim jednak pozwolimy skraść nasze serca wizji o graniu w „Wieśka” w pociągu, samolocie czy szkole, zwróćmy uwagę na kilka faktów. Strona internetowa, na której pojawiły się informacje dotyczące portu gry na Switcha, jest już nieosiągalna. Naturalnie, w sieci nic nie ginie, dlatego poniżej możecie zobaczyć zrzut ekranu prezentujący większość danych potrzebnych do wystawienia gry na sprzedaż, prosto ze strony WTT.

Pogralibyście w trzeciego Wiedźmina na Switchu?
Pogralibyście w trzeciego Wiedźmina na Switchu?

I tutaj pojawiają się kolejne wątpliwości. Pierwszą z nich jest data premiery, która wydaje się bardzo mocno orientacyjna. Drugą rzeczą budzącą kontrowersje jest kategoria wiekowa PEGI, wynosząca według tabeli 12+. Przypomnijmy, że Wiedźmin 3: Dziki Gon został sklasyfikowany jako +18. Co więcej, w grze używany jest wulgarny język oraz pojawia się nagość. Mało prawdopodobne, żeby wersja na Switcha dostała inną ocenę PEGI, bo to by oznaczało, że została okrojona z zawartości. Możliwe jest natomiast, że sklep wciąż czeka na oficjalne wersje danych od wydawcy.

Alternatywnym wytłumaczeniem, które pewnie mniej spodobałoby się graczom, może być zamieszczenie danych Dzikiego Gonu na stronie dystrybutora jako placeholder, czyli symbol zastępczy dla innej gry. Tę teorię może potwierdzić brak kodu EAN (Europejskiego Kodu Towarowego) na stronie internetowej sprzedawcy.

Pojawienie się Wiedźmina 3 na przenośnej konsoli Nintendo zdecydowanie nie jest niemożliwe. Nie byłaby to pierwsza produkcja, która trafiła na Switcha po kilku latach egzystencji na wiodących platformach. Wcześniej podobną drogę przeszły tytuły takie jak Doom, The Elder Scrolls V: Skyrim czy Diablo III: Eternal Collection. Premierze „Wieśka” na Switchu sprzyja fakt, że firma Nintendo ewidentnie próbuje walczyć z etykietą twórców konsoli dla dzieci. Pytanie jednak, czy gdyby plotki o porcie gry okazały się prawdziwe, to gracze otrzymaliby produkcję wraz z dodatkami? Bo informacja pochodząca ze sklepu niczego takiego nie sugeruje.

Od premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon minęło sporo czasu, bo produkcja ukazała się 19 maja 2015 roku. Tytuł dostał dwa fabularne rozszerzenia - Serca z Kamienia oraz Krew i wino. Cała zawartość ukazała się na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. Czy to aby nie najlepszy moment, by wprowadzić grę na niezbadany wcześniej grunt?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Kompendium wiedzy o grze
  3. Poradnik do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon