Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2022, 12:09

autor: Adam Adamczyk

Next-genowy Wiedźmin 3 rozbudza marzenia graczy; oto, na jakie zmiany liczą

Gracze prześcigają się w pomysłach na to, co powinna wprowadzić grudniowa aktualizacja do gry Wiedźmin 3. Wśród nich znalazły się między innymi nowe zadania i więcej Gwinta.

Źrodło fot. Steam | Wiedźmin 3: Dziki Gon
i

Miłośnicy trzeciej części Wiedźmina zapewne wiedzą, że 14 grudnia swoją premierę będzie miała aktualizacja obejmująca konsole nowej generacji oraz PC. Wprowadzi ona lepszą jakość grafiki i ogólnie poprawi stan techniczny gry. Dodatkowo otrzymamy niewielkie DLC inspirowane serialem Netflixa. Szczegóły dotyczące zmian i dodatkowej zawartości zostaną ujawnione na streamie, który odbędzie się na Twitchu. Fani gry nie mogą się doczekać premiery aktualizacji i przerzucają się pomysłami na to, jakie zmiany chcieliby zobaczyć.

Zadania, szybka podróż do kasztelu i Tomira

Na Reddicie powstał wątek, w którym fani trzeciej odsłony Wiedźmina dzielą się swoimi marzeniami odnośnie do zawartości, jaką chcieliby otrzymać w grudniowej aktualizacji.

Choć podstawka gry wraz z dodatkami oferowała wiele zadań, to spora grupa graczy pragnie właśnie większej ich liczby. Nie wiemy co prawda, czy zostaną one dodane – choć lepiej na to nie liczyć, czego wyraz dają także sami gracze.

Nie sądzę, by w grze pojawiły się nowe questy. Chciałbym się mylić, ale moim zdaniem gracze nie powinni na to liczyć.

- reelznfeelz

Przydatną zmianą byłoby dodanie punktu szybkiej podróży bezpośrednio pod kasztel, w którym stacjonuje Krwawy Baron. Przebieganie po raz pięćdziesiąty przez most, wysłuchiwanie tekstu o tym, że żołdacy barona „dali się oklepać jak Novigradzkie panie do towarzystwa” i dalsza droga do Barona pewnie nie tylko mnie drażniło. Jak zauważyli gracze we wspomnianym wątku, taka zmiana jest jednak niemożliwa, ponieważ na pewnym etapie gry w kasztelu robi się gorąco (unikam spoilerów), dlatego Geralt musi przebyć tę samą drogę co zawsze, aby uaktywniła się cutscenka.

W strefie marzeń graczy nie zabrakło płaszczów dla Geralta, trybu fotograficznego, który zwłaszcza z ulepszoną grafika bardzo by się przydał, większej liczby rywali do gry w Gwinta, lepiej prezentującej się wody, czy możliwości romansowania z zielarką Tomirą z Białego Sadu. Tego ostatniego nie rozumiem. Fakt, ma całkiem niezły…asortyment ziół, ale żeby od razu romansować?

A Wy jakie chcielibyście zobaczyć zmiany w grze po aktualizacji?

Wiedźmin przed i po aktualizacji

O tym, że fani nie mogą się doczekać aktualizacji na next-geny świadczy również fakt, że powstał film porównujący jakość tekstur, bazujący na jednym screenie promocyjnym opublikowanym przez CD Projekt RED. Można na nim zaobserwować sporo drobnych, choć wyraźnych zmian względem obecnej wersji gry.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3
  2. Oficjalna strona CD Projekt RED

Adam Adamczyk

Adam Adamczyk

Pisaniem zajmuję się zawodowo od 2013 roku i przez większość tego czasu współpracowałem z największymi sklepami muzycznymi w Polsce, tworząc artykuły związane z instrumentami i ogólnie pojętym udźwiękowieniem. Grami komputerowymi interesuję się od dziecka, dlatego z czasem postanowiłem połączyć jedną z moich pasji z pracą. Tak w 2021 roku udało mi się dołączyć do Gry-Online.pl, gdzie poza tematyką gamingową zajmuję się także informacjami stricte techowymi. Poza pracą interesuję się grą na gitarze, komponowaniem muzyki i sportami siłowymi.

więcej