Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 listopada 2022, 16:46

Next-genowy update Wiedźmina 3 wreszcie z datą premiery

Wiemy, kiedy ukaże się next-genowa łatka do Wiedźmina 3. Ulepszenie dla nowych PC oraz konsol obecnej generacji trafi w nasze ręce w grudniu.

Źrodło fot. CDPR
i

Poznaliśmy datę premiery wydania Wiedźmina 3 na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Studio CD Projekt RED potwierdziło wcześniejsze zapowiedzi, że „next-genowa” łatka trafi do nas w czwartym kwartale tego roku – dokładnie 14 grudnia. Będzie ona dostępna za darmo dla osób, które zakupiły tytuł w wersji na PC, PS4 lub Xboxa One.

Osoby, które do tej pory nie nabyły Wiedźmina 3, dostaną możliwość zakupu Edycji kompletnej na PS5 i XSX/S, by otrzymać ulepszenia z patcha. Oprócz usprawnień (wymienionych niżej), wydanie to zawierać będzie również m.in. dodatki Krew i wino oraz Serca z kamienia.

Next-genowy update Wiedźmina 3 wreszcie z datą premiery - ilustracja #1

CDPR

Aktualizacja wprowadzi wiele zmian w warstwie technicznej, w tym przede wszystkim graficznej. Osoby grające na konsolach obecnej generacji doczekają się między innymi skróconych ekranów ładowania. Dodane zostanie również wsparcie dla ray tracingu. Szczegóły dotyczące nowości będziemy mogli poznać i zobaczyć podczas przyszłotygodniowej transmisji na Twitchu. Tam pokazany zostanie gameplay z nowej wersji Dzikiego Gonu.

Wiedźmin 3 doczeka się również całkowicie nowej zawartości. Będzie to wybór modów zintegrowanych z grą, a także niewielkie DLC zawierające przedmioty inspirowane serialem Wiedźmin Netflixa. Oprócz elementów kosmetycznych, takich jak alternatywny wygląd wybranych postaci, otrzymamy również nowe wyposażenie dla Geralta w postaci zbroi i broni. Co ciekawe, paczka ta nie będzie dostępna jedynie dla osób, które zainstalują „next-genowy” patch. Dodatek ten, wraz z szeregiem usprawnień gry, trafi też w nieokreślonej przyszłości na Nintendo Switcha, PS4 i Xboxa One.

  1. Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej