Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2020, 13:40

autor: AlexB

Wiedźmin 3 - imponujący mod dodaje m.in nowe bronie i pancerze

W ostatnich dniach Wiedźmin 3: Dziki Gon otrzymał dość sporą modyfikację, noszącą nazwę Shades Of Iron - Content Pack. Dodaje ona do produkcji studia CD Projekt RED 542 w pełni funkcjonalne przedmioty oraz 125 nowych przeciwników.

W SKRÓCIE
  1. Światło dzienne ujrzała modyfikacja Shades Of Iron - Content Pack do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.
  2. Dodaje ona do tytułu 542 w pełni funkcjonalne przedmioty, w tym osiemnaście zestawów pancerzy dla Geralta, a także 125 nowych przeciwników.
  3. Ponadto twórcy pokusili się o przygotowanie nowych wersji wyglądu Ciri, Yennefer i Triss.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ma już na karku blisko sześć lat. Zapewne spora część graczy zdążyła już go ukończyć wraz z dodatkami na wiele różnych sposobów. Co mogłoby takie osoby skłonić do kolejnego podejścia do przebojowej produkcji studia CD Projekt RED, bądź zachęcić do zabawy tych, którzy uważają, że w tytule jest za mało zawartości? Rzecz jasna fanowskie modyfikacje. Teraz jest całkiem dobry moment, by się nimi zainteresować, gdyż w ostatnich dniach, po przeszło pięciu miesiącach prac, światło dzienne ujrzał imponujący projekt o nazwie Shades Of Iron - Content Pack. Link do niego oraz jego zwiastun znajdziecie poniżej.

  1. Shades Of Iron - Content Pack w serwisie Nexus Mods

Jak piszą sami twórcy modyfikacji, jest to największa paczka z nowościami do Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu kiedykolwiek przygotowana przez fanów. Przede wszystkim dodaje ona do gry 542 w pełni funkcjonalne przedmioty, które według zarysu fabularnego przygotowanego przez twórców projektu niegdyś były używane przez wiedźminów ze szkoły Lwa. Wśród nich znalazło się chociażby osiemnaście zestawów pancerzy dla Geralta (w tym strój Ezio z serii Assassin's Creed) posiadających specjalne bonusy, dziesięć mieczy dwuręcznych (oraz przeszło dwadzieścia zwykłych), a także po trzy włócznie i sztylety. Warto zaznaczyć, że wybór którejś z broni dodanej do gry przez modyfikację ma wpływ na gameplay. Chodzi przede wszystkim o szybkość. Miecze dwuręczne są powolne, lecz zabójcze, a sztylety szybsze, choć zadawane przez nie obrażenia nie należą do specjalnie imponujących. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.

Po co wiedźminowi pancerze i bronie? Rzecz jasna do mierzenia się z różnego rodzaju przeciwnikami. W tym elemencie modyfikacja Shades Of Iron - Content Pack również wprowadza pewne nowości. Dodaje ona bowiem do gry 125 niespotykanych dotąd rodzajów przeciwników, z oszalałymi wiedźminami ze szkoły Lwa na czele.

Modyfikacja Shades Of Iron - Content Pack waży łącznie 2,5 GB. Po jej pobraniu należy skopiować zawartość do folderu głównego Wiedźmina 3, a następnie wyeliminować ewentualne konflikty skryptów za pomocą narzędzia Script Merger.

Cały czas mówimy tu o podstawowej wersji Shades Of Iron - Content Pack. Twórcy modyfikacji pokusili się jednak również o przygotowanie alternatywnych wersji wyglądu postaci pobocznych – Ciri, Yennefer oraz Triss. Są one dostępne do ściągnięcia w oddzielnych plikach.

Wiedźmin 3 - imponujący mod dodaje m.in nowe bronie i pancerze - ilustracja #1
Elementy dodane przez modyfikację Shades Of Iron – Content Pack są dość fantazyjne.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zagrać w Wiedźmina 3: Dziki Gon, a oglądanie obrazków z tej modyfikacji Was do tego zachęciło, to przypominamy, że tytuł jest dostępny na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. W przyszłym roku otrzyma on również wydania na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S.

  1. Oficjalna strona gry Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3: Dziki Gon – poradnik do gry