Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2014, 17:35

autor: Draug

Wiedźmin 3: Dziki Gon znów opóźniony – premiera w maju

Studio CD Projekt RED po raz kolejny opóźniło premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – polskie cRPG wyjdzie 19 maja 2015 roku. Na osłodę tych gorzkich wieści mamy nowe szczegóły na temat drugiej grywalnej postaci i zapowiedź wypuszczenia poprawionej wersji ostatniego trailera.

Aktualizacja: Poprawiony zwiastun Elder Blood jest już dostępny. Ważący prawie 3 GB klip wideo możecie pobrać stąd.

Bieżący rok robi wszystko, co tylko może, by zostać zapamiętany jako rok poślizgów. Do grona spóźnialskich raz jeszcze wraca studio CD Projekt RED – polski deweloper ogłosił właśnie, że Wiedźmin 3: Dziki Gon jednak nie wyrobi się na premierę w lutym. Twórcy ocenili swoje postępy i doszli do wniosku, że potrzebują jeszcze 12 dodatkowych tygodni na dopracowanie szczegółów gry i wyeliminowanie błędów do poziomu „pozwalającego w pełni cieszyć się rozgrywką”. Aktualna data premiery polskiego cRPG-a to 19 maja 2015 roku. Rzecz jasna, deweloper przeprosił za opóźnienie i zapewnił, że „zespół pracuje na maksymalnych obrotach”. Z jednej strony cieszy, że twórcy chcą sprostać wielkim oczekiwaniom i nie zamierzają wypuszczać bubla, ale z drugiej... Wy też macie wrażenie, że jeszcze trochę i znowu będziemy głosowali na Wiedźmina 3 jako na najbardziej oczekiwaną grę targów E3?

Niestety, wiedźmin jak czarodziej – „nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie; przybywa wtedy, kiedy ma na to ochotę”. - Wiedźmin 3: Dziki Gon znów opóźniony – premiera w maju - wiadomość - 2014-12-08
Niestety, wiedźmin jak czarodziej – „nigdy się nie spóźnia, nie jest też zbyt wcześnie; przybywa wtedy, kiedy ma na to ochotę”.

Ale dość o poślizgu. Na osłodę mamy parę dodatkowych informacji odnośnie obecności w grze grywalnej postaci innej niż Geralt (którą to nowinką CD Projekt RED podzielił się przy okazji niedawnej gali Game Awards 2014). Dowiedzieliśmy się, że nie będzie mowy o swobodnym przełączaniu się między obojgiem bohaterów – kimś innym niż Biały Wilk pokierujemy tylko w istotnych momentach wyznaczonych przez fabułę. Wygląda więc na to, że czeka nas po prostu powrót rozwiązania zastosowanego już w Wiedźminie 2: Zabójcach Królów.

I jeszcze słowo na temat ostatniego zwiastuna (też pokazanego przy okazji Game Awards 2014; zamieszczamy go poniżej). Obejrzawszy go, niejeden gracz zakrzyknął, że twórcy najwyraźniej obniżyli jakość grafiki w Dzikim Gonie. Oskarżenia dotarły w końcu do dewelopera, ten zaś przyznał, iż gra na trailerze nie wyglądała tak, jak powinna – winna jest tutaj kompresja materiału wideo. W związku z tym przedstawiciel CD Projekt RED zapowiedział, że wkrótce zwiastun Elder Blood zostanie opublikowany raz jeszcze, tym razem w należytej jakości.

TWOIM ZDANIEM

Opóźnienia Wiedźmina 3 wzbudzają Twoje obawy co do jakości gry?

Jestem spokojny, niech opóźniają byleby efekt końcowy był dobry.
79,9%
Obawiam się, że na wszystkich platformach jest masa błędów.
10,8%
Pewnie PC jest ok tylko z konsolami jest coś nie tak.
6,7%
Co tam jakość, niech wydadzą i łatają.
2,7%
Zobacz inne ankiety