Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2013, 10:07

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC bez zabezpieczeń DRM

Na oficjalnym blogu studia CD Projekt RED poinformowano, że gra Wiedźmin 3: Dziki Gon pozbawiona będzie zabezpieczeń DRM na komputerach PC. Jedynym wyjątkiem ma być wersja ze sklepu Steam.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się na komputerach PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4. - Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC bez zabezpieczeń DRM - wiadomość - 2013-10-31
Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się na komputerach PC i konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Studio CD Projekt RED ujawniło, że pecetowa wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pozbawiona będzie jakichkolwiek uciążliwych zabezpieczeń DRM. Co ważne, tyczy się to zarówno wersji sprzedawanych w cyfrowej dystrybucji, jak i pudełkowych wydań, niezależnie od kraju.

Wesołą nowinę przekazał Marcin Momot, odpowiadający za kontakt ze społecznością graczy, pisząc na oficjalnym blogu:

„PC-towa wersja Wiedźmina 3 pozbawiona będzie zabezpieczeń DRM od dnia debiutu na rynku. Nie ma znaczenie czy kupisz grę w sklepie GOG.com i wesprzesz nas bezpośrednio, czy też kupisz grę w pudełku – otrzymasz doświadczenie pozbawione zabezpieczeń DRM w 100%. Tyczy się to całego świata.”

Jedynym wyjątkiem jest Steam, w którym Wiedźmin 3: Dziki Gon również będzie dostępny. Niestety, w tym przypadku studio CD Projekt RED nie ma nic do gadania i jeżeli chce (a chce) wypuścić w sklepie firmy Valve swój projekt, to musi się dostosować do wymagań tej usługi.

Wiedźmin 3: Dziki Gon ukaże się w przyszłym roku na konsolach PlayStaion 4, Xbox One oraz komputerach PC. Przy okazji warto wspomnieć, że niedawno produkcja dostała kolejne wyróżnienie. Polska gra wygrała w głosowaniu Golden Joystick Awards na najbardziej wyczekiwany projekt, wyprzedzając takie tytuły jak Watch Dogs, Thief czy Tom Clancy's The Division.

Marka Wiedźmin towarzyszy graczom od 2007 roku, kiedy to na rynku pojawiła się pierwsza odsłona popularnego cRPG. Kilka dni temu, z okazji szóstej rocznicy serii, studio CD Projekt RED poinformowało, że dwie osłony produkcji trafiły łącznie do 6 mln graczy, i wypuściło infografikę z wybranymi statystykami.