Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 grudnia 2014, 19:22

autor: luckie

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Ciri drugą grywalną postacią

Drugą grywalną postacią w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie Ciri – poszukiwane przez Geralta Dziecko Starszej Krwi. Studio CD Projekt RED zdradza, że sekwencje z jej udziałem zaoferują nieco odmienny gameplay oraz pozwolą poznać pewne zawiłości fabularne.

CD Projekt RED potwiedziło, że Ciri będzie drugą grywalną postacią w Wiedźminie 3 - Wiedźmin 3: Dziki Gon – Ciri drugą grywalną postacią - wiadomość - 2014-12-15
CD Projekt RED potwiedziło, że Ciri będzie drugą grywalną postacią w Wiedźminie 3
Druga grywalna postać w Wiedźmin 3: Dziki Gon
  1. Ciri, Dziecko Starszej Krwi, postać kluczowa dla uniwersum Sapkowskiego
  2. Osoba poszukiwana przez Geralta, Dziki Gon i Imperium Nilfgaardu
  3. Ma posługiwać się niezwykle szybkim stylem walki oraz posiadać unikalne, magiczne zdolności, odblokowywane na przestrzeni rozgrywki
  4. Oprócz bieżących wydarzeń, ujrzymy z jej perspektywy retrospekcje sięgające początków wiedźmińskiej sagi

Tydzień temu, podczas gali The Game Awards 2014, CD Projekt RED gruchnęło z wieścią o drugiej grywalnej postaci w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, wywołując tym sporo emocji wśród fanów uniwersum. Nasz kolega Meehovv spekulował wówczas, że może nią być Ciri, przyszywana córka Geralta, i… miał rację! Twórcy potwierdzili, że w „trójce”, oprócz słynnego Białego Wilka, wcielimy się w Cirillę z Cintry. Z opublikowanych przez RED-ów screenów wynika, że najprawdopodobniej zobaczymy z jej perspektywy nie tylko ostatnie wydarzenia w uniwersum, ale i te, rozgrywające się podczas książkowej sagi – na jednym obrazku widzimy młodą Ciri wśród wiedźminów w Kaer Morhen.

Najwyraźniej w Wiedźminie 3 pojawią się retrospekcje wydarzeń z sagi - Wiedźmin 3: Dziki Gon – Ciri drugą grywalną postacią - wiadomość - 2014-12-15
Najwyraźniej w Wiedźminie 3 pojawią się retrospekcje wydarzeń z sagi

Zielonooką „wiedźminką” pokierujemy jedynie w ściśle określonych momentach. Deweloperzy wyjaśniają, że sekwencje z Ciri mają stanowić ważne uzupełnienie fabuły, w której pierwsze skrzypce nadal odegra Geralt z Rivii. Znalezienie jej nie będzie jednak dla wiedźmina końcem drogi, jako że sama Ciri również posiada własne cele, do których uparcie dąży. W walce popielatowłosa dziewczyna ma być bardzo szybka i zwinna, a jako Dziecko Starszej Krwi będzie mogła skorzystać z unikalnych zdolności – jak choćby widoczne w nowym zwiastunie mignięcie (ang. Blink), pozwalające jej w mgnieniu oka przeteleportować się kilka metrów dalej. W miarę postępów w grze Ciri nauczy się kolejnych sztuczek, ale trudno powiedzieć, czy twórcy mają tu na myśli pełnoprawne drzewko rozwoju, czy raczej możliwość odblokowania uprzednio przygotowanych umiejętności. Poniżej znajdziecie dwie grafiki koncepcyjne, ukazujące Ciri jako około dziesięcioletnią dziewczynkę i dorosłą kobietę, jaką ujrzymy ją w Wiedźminie 3.

Ciri jako dziecko - Wiedźmin 3: Dziki Gon – Ciri drugą grywalną postacią - wiadomość - 2014-12-15
Ciri jako dziecko
Ciri jako młoda kobieta - Wiedźmin 3: Dziki Gon – Ciri drugą grywalną postacią - wiadomość - 2014-12-15
Ciri jako młoda kobieta

Po ostatniej obsuwie, datę premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon ustalono na 19 maja 2015 roku. Tytuł będzie dostępny na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Ciri drugą grywalną postacią - ilustracja #5Ciri, zwana też Lwiątkiem z Cintry, to jedna z najważniejszych postaci sagi o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Jako legendarne Dziecko Niespodzianka łączy ją z Geraltem silna więź przeznaczenia. Dodatkowo domieszka elfiej krwi sprawia, że jest ona potężnym źródłem magicznym, które może posłużyć zarówno do zniszczenia, jak i uzdrowienia zamieszkiwanego przez nią świata. W grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, Ciri ścigana jest przez tytułowy Dziki Gon, upiorną kawalkadę jeźdźców mknących po niebie i porywających ludzi do swojego orszaku, którą najwyraźniej zakulisowo posługuje się jakaś potężna siła. Popielatowłosą dziewczynę poszukuje również Imperium Nilfgaardu, największe mocarstwo polityczne w uniwersum wiedźmina. Ją też usiłuje odnaleźć sam Geralt z Rivii, Biały Wilk – główny bohater produkcji.

  1. Kompendium wiedzy o grze Wiedźmin 3: Dziki Gon
  2. Oficjalna strona internetowa gry Wiedźmin 3: Dziki Gon