Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2021, 11:30

autor: Qskan

WHATEVER - gra zainspirowana statkiem, który utknął w Kanale Sueskim

We Wczesnym Dostępie na Steamie od niedawna można natknąć się na ciekawy tytuł. Zadaniem gracza jest pokierowanie statkiem towarowym w ten sposób, by nie utknął na swojej trasie. Gra inspirowana jest wydarzeniami z Kanału Sueskiego sprzed paru miesięcy.

W marcu tego roku cały świat obserwował niecodzienne zdarzenie, do którego doszło w Kanale Sueskim, kiedy to wielki kontenerowiec Ever Given utknął w wąskim przesmyku, paraliżując niemal całkowicie morski transport w tamtym rejonie świata. Gra WHATEVER pozwoli na odtworzenie podobnych sytuacji - zadaniem graczy będzie przepłynięcie przez wąskie kanały w taki sposób, by nie podzielić losu feralnego statku Ever Given.

I chociaż ta misja nie wydaje się szczególnie trudna, tak należy pamiętać, że siedzimy za sterami wielkiego kontenerowca, a kierowanie obiektem o tak wielkiej masie to nie przelewki, zwłaszcza że WHATEVER stawia na zabawę fizyką, wykorzystując takie czynnik jak chociażby siła bezwładności, która zdolna jest miotać naszym statkiem od jednego brzegu do drugiego, podczas gdy my usiłujemy uniknąć wszystkich przeszkód terenowych. Nie wspominając już o tym, że na naszej drodze staną również... UFO i kaiju.

WHATEVER - gra zainspirowana statkiem, który utknął w Kanale Sueskim - ilustracja #1
Nasz kontenerowiec będzie musiał się zmieścić również w zurbanizowanej przestrzeni; Źródło: Steam

Oficjalna strona gry na portalu Steam głosi, iż WHATEVER to produkcja jednej osoby - Napasa Torteeki. Jak sam pisze:

Pamiętacie ten statek? Zastanawialiście się kiedyś, jak to możliwe i jak trudno jest go pilotować przez kanał? Cóż, ja też! WHATEVER jest moją próbą odpowiedzi na te pytania i zaspokojenia mojej ciekawości.

Popłaczecie się i w końcu zrozumiecie jak niesamowity jest każdy kapitan statku towarowego.

PONIEWAŻ JEST NIEZWYKLE TRUDNO PRZEPROWADZIĆ TEN [email protected]%!$# 200,000 TONOWY STATEK TOWAROWY Z JEGO EKSTREMALNĄ BEZWŁADNOŚCIĄ PRZEZ KANAŁ!

Obecnie WHATEVER znaleźć można wyłącznie na PC we Wczesnym Dostępie na Steamie, gdzie za niedługo ma być już gotowa do pobierania. Planowana data premiery nie jest jeszcze znana, choć, jak sam autor przyznaje, gra w Early Access ma jeszcze pozostać przez ok. 2 - 3 lata.