Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2019, 05:04

Weird West to izometrycze RPG akcji od twórców Dishonored i Prey

Debiutujące studio WolfEye, stworzone przez założyciela i byłego szefa Arkane Studios (Dishonored, Prey), przedstawiło na TGA 2019 swój pierwszy projekt, zatytułowany Weird West. Produkcja to kompleksowy RPG akcji, który osadzony został w fantastycznej i mrocznej wersji znanego wszystkim amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

Pod koniec ubiegłego miesiąca informowaliśmy o powstaniu WolfEye Studios, którego szefem został Raphael Colantonio, założyciel francuskiego studia Arkane (seria Dishonored, Prey, Wolfenstein: Youngblood, Arx Fatalis). Podczas ceremonii wręczenia nagród The Game Awards 2019 Colantonio przedstawił światu pierwszy zwiastun debiutanckiego projektu, nad którym pracuje kierowany przez niego zespół deweloperski. Jest nim klasyczne RPG akcji zatytułowane Weird West. Data premiery gry nie jest jeszcze znana. Wiemy na pewno, że w pierwszej kolejności pojawi się ona na komputerach PC.

Weird West przedstawia unikalną i fantastyczną wersję Dzikiego Zachodu, którą przemierzają samotni rewolwerowcy, walczący z groźnymi legendarnymi bestiami oraz szukający odpowiedzi na mroczne tajemnice skrywane przez pustkowia. Podczas zabawy, przedstawionej w standardowym widoku izometrycznym, wcielimy się w jednego z kilkorga diametralnie różniących się od siebie bohaterów. W trakcie przygody gracze będą dokonywać decyzji mających ogromny wpływ na kształt świata oraz losy spotykanych osób.

  1. Weird West w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona Wolfeye Studios