Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lutego 2022, 15:30

Wartales radzi sobie świetnie. Strategia otrzymała sporą aktualizację

Wartales rozeszło się w przeszło 100 tysiącach egzemplarzy. Z tej okazji ekipa ze studia Shiro Games wypuściła aktualizację wprowadzającą do gry kilka interesujących nowości.

Wartales, czyli interesująca produkcja od niezależnego studia Shiro Games łącząca elementy strategii i RPG-ów, zadebiutowała w ramach wczesnego dostępu na początku grudnia ubiegłego roku i szybko zdobyła swoje grono fanów. To powoli rosło i jak pochwalili się twórcy, po nieco ponad dwóch miesiącach na podróż do mrocznego świata wzorowanego na średniowieczu i objęcie kontroli nad własną drużyną najemników zdecydowało się już przeszło 100 tysięcy osób (via Blue's News).

Community Update #2

Przy okazji podania tych radosnych dla Shiro Games wieści światło dzienne ujrzała również kolejna aktualizacja do tytułu, określona mianem Community Update #2. Dodaje ona całkiem sporo interesujących rzeczy. Na ich wprowadzenie duży wpływ miały uwagi pochodzące od graczy.

  1. Pierwszą rzeczą wchodzącą w skład Community Update #2 jest opcja wyłączenia skalowania świata. Po jej zaznaczeniu na początku zabawy przeciwnicy na mapie świata będą mieli stały poziom, bez zależności od postępów graczy. Zasada jest prosta – im dalej od osady, tym trudniejszych wrogów można spotkać.
  2. Kolejną nowością są centra treningowe. To budynek dodany w każdym regionie, pozwalający na optymalizowanie i resetowanie drzewek umiejętności bohaterów.
  3. Dalej mamy usprawniony dziennik. Pozwala on teraz na wygodne śledzenie wszystkich aktywnych zadań wraz z krótkimi opisami poszczególnych etapów. Ma to zapobiec poczuciu zagubienia.
  4. Twórcy postarali się także o poprawki w takich elementach jak sortowanie ekwipunku, ilość zdobywanego doświadczenia, walka (m.in. zasadzki, które stały się bardziej realistyczne), ekonomia czy scenariusze.
  5. Nie zapomniano również o wyeliminowaniu szeregu błędów związanych między innymi z działaniem niektórych zdolności czy psuciem się bitew po śmierci jednostki spowodowanej wieloma trafieniami.

Jeśli chcecie poznać więcej szczegółów na temat zawartości Community Update #2 do Wartales, zapraszamy Was na tę stronę.

Wyprzedaż

To jeszcze nie wszystko. W dniach 14-20 lutego Wartales będzie sprzedawane ze zniżką 20% (via Worthplaying). Jeśli zatem macie ochotę dołączyć do grona osób bawiących się w tym tytule, dostaniecie ku temu bardzo dobrą okazję.

Na koniec warto zaznaczyć, że Wartales jest dostępne w polskiej wersji językowej (obejmującej napisy). Oficjalna premiera tytułu najprawdopodobniej nastąpi jeszcze w tym roku.

  1. Oficjalna strona gry Wartales