Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 16 grudnia 2021, 15:46

autor: Ania Orzech

Warner Bros. chce więcej Harry'ego Pottera. Prezes studia o przyszłości serii

Oczekiwanie fanów na ponowne spotkanie obsady Harry’ego Pottera na planie umila oświadczenie wytwórni Warner Bros., z którego wynika, że prawdopodobnie nie będzie to ostatni oryginalny tytuł ze świata czarodziejów w HBO Max.

Ann Sarnoff, dyrektor generalna Warner Bros., niedawno ujawniła, że firma chciałaby tworzyć więcej oryginalnych treści o Harrym Potterze. Produkcje dołączyłyby do pozostałych ośmiu filmów z tego uniwersum na platformie streamingowej HBO Max. Jak informuje portal The Hollywood Reporter, Sarnoff na konferencji zorganizowanej przez Bloomberga mówiła o nowych produkcjach osadzonych w świecie czarodziejów oraz zapewniała, że pozostanie wierna książkowemu pierwowzorowi stworzonemu przez J.K. Rowling:

Chcielibyśmy tworzyć więcej treści o Harrym Potterze i regularnie prowadzimy rozmowy na ten temat z J.K. Rowling oraz jej zespołem. Cokolwiek zrobimy, musimy pozostać wierni kanonowi, etosowi czarodziejskiego świata i temu, kim jest Harry.

Ann Sarnoff nie podała, jakich konkretnie treści możemy się spodziewać. Mimo to fani Harry’ego Pottera nie mają powodu do zmartwień, bowiem od pewnego czasu krążą plotki dotyczące powstawania programu telewizyjnego dla HBO Max skupiającego się na świecie z książek J.K. Rowling. W ostatnim czasie zapowiedziano także dwa inne tytuły z tego uniwersum, których daty premier zbliżają się dużymi krokami.

Wytwórnia Warner Bros. niedawno opublikowała zwiastun filmu Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a, który na dużych ekranach pojawi się w kwietniu 2022 roku. 1 stycznia na HBO Max będzie można zobaczyć również ponowne spotkanie obsady Harry’ego Pottera na korytarzach Hogwartu, którzy będą wspominać produkcję przy okazji 20-lecia premiery filmu Harry Potter i Kamień Filozoficzny.