Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 maja 2023, 20:47

Krwawa minuta, czyli nowy gameplay z Warhammer 40K: Space Marine 2

Pokaz Skulls 2023 przyniósł nowy, krwawy gameplay z gry Warhammer 40,000: Space Marine 2. Wciąż nie poznaliśmy jednak jej daty premiery.

Źródło fot. Focus Entertainment.
i

W ramach pokazu Skulls 2023 studio Saber Interactive oraz firma Focus Entertainment zaprezentowały jednominutowy gameplay z Warhammera 40,000: Space Marine II – sequela widowiskowej gry akcji TPP z 2011 roku. Wygląda na to, że „dwójka” będzie znacznie bardziej efektowna i brutalna niż pierwowzór.

Powyższy film zawiera sześćdziesiąt sekund krwawej łaźni… i siedem, podczas których możecie rzucić okiem na ogłoszoną w styczniu edycję kolekcjonerską gry. Szczególnie efektowne wydają się sceny, w których kapitan Titus – protagonista obu odsłon – ćwiartuje wrogów ostrzem. Niemniej broń palna również ma moc – widać to w końcowym ujęciu, gdy spory zastęp Tyranidów jest dosłownie masakrowany.

Niestety gameplay nie przyniósł tego, na co fani Warhammera i gracze w ogóle czekają najbardziej, czyli daty premiery. Bazując jednak na informacji zamieszczonej na karcie produkcji na Steamie, Warhammer 40,000: Space Marine II ma się ukazać w 2023 roku (zakładając, że nie jest to tzw. placeholder). Tytuł zmierza na PC, PS5 i XSX/S.

Saber Interactive to rosyjskie studio, obecnie także z kapitałem szwedzkim (po tym jak w zespół zainwestowała grupa Embracer). Firma została oryginalnie założona w Sankt Petersburgu, a po 2016 roku zaczęła otwierać i przejmować studia na całym świecie, m.in. w Mińsku, Porto, Sundsvall (Szwecja) i Alcobendas (Hiszpania).

  1. Warhammer 40,000: Space Marine II w Encyklopedii Gier
  2. Oficjalna strona internetowa gry Warhammer 40,000: Space Marine II

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej