Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2017, 20:15

autor: Michał Kułakowski

Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War to nowa turowa strategia 4X w uniwersum Warhammera

Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War to właśnie zapowiedziana nowa turowa strategia 4X w uniwersum Warhammera 40,000. Produkcja pozwoli nam na pokierowanie jedną z czterech frakcji, które walczą ze sobą o kontrolę nad planetą Gladius Prime. Twórcy zapowiadają, że gra będzie posiadać bogatą kampanię fabularną, a także tryb multiplayer

Fani Warhammera 40,000 mogą zacząć czekać na kolejną produkcję osadzoną w tym uniwersum. Tym razem będzie to właśnie zapowiedziana strategia turowa, korzystająca z formuły 4X spopularyzowanej przez serię Civilization. Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War to gra, za której stworzenie odpowiada niemieckie studio Proxy, które na koncie ma już dwa podobne tytuły z gatunku (Pandora: Eclipse of Nashira i Pandora: First Contact). Produkcja ukaże się wyłącznie na komputerach PC. W tej chwili nie znamy jej daty premiery, ale być może zostanie ona ujawniona podczas specjalnego streamu prezentującego rozgrywkę, planowanego na 1 grudnia w serwisie Twitch.

Twórcy zapowiadają, że Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War posiadać będzie rozbudowaną kampanię fabularną, oferującą wiele misji i niespodzianek. Akcja produkcji rozgrywa się na tytułowej planecie Gladius Prime, skrywającej na swej powierzchni wiele zapomnianych tajemnic oraz starożytnych artefaktów. O kontrolę nad tymi skarbami walczą ze sobą cztery frakcje – Orkowie, Nekroni, Kosmiczni Marines oraz Astra Militarum (Gwardia Imperialna). Każda z nich dysponuje w pełni unikalnymi jednostkami, drzewkami rozwoju technologicznego, a także strategią rozwoju i walki.

Rozgrywka, która przebiega w turach, nie będzie odbiegać od standardów przyjętych przez liderów gatunku. Gracze stopniowo rozszerzają swoje terytorium budując miasta, forty, a także odkrywając nowe technologie. Wszystkie te działania finansowane są przy pomocy wydobywanych zasobów. Do naszej dyspozycji zostaną oddane zróżnicowane jednostki bojowe. W trakcie potyczek zdobywają one doświadczenie i nowe zdolności. Walczyć będziemy nie tylko z oponentami, ale także z różnego rodzaju monstrami zamieszkującymi Gladius Prime. Poza trybem zabawy dla pojedynczego gracza otrzymamy także możliwość rozgrywek wieloosobowych. Deweloperzy zaimplementują w nim system jednocześnie wykonywanych tur, który znacząco przyspiesza sesje z grą.

  1. Oficjalna strona Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War