Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Pandora: Eclipse of Nashira (PC)

Pandora: Eclipse of Nashira PC

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w 2013 roku strategii science-fiction studia Proxy. Dodatek wprowadza do rozgrywki nową frakcję The Ambassadors, której specjalnością jest dyplomacja oraz działania szpiegowskie i sabotaż.

To jest dodatek do gry Pandora: First Contact.

Strategiczne | science fiction | ekonomiczne | turowe | 4X | widok izometryczny | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Pandora: Eclipse of Nashira (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19września2014

Eclipse of Nashira to pierwsze duże rozszerzenie do epickiej strategii 4X Pandora: First Contact z 2013 roku. Podobnie jak pierwowzór, gra jest efektem współpracy studia Proxy ze znaną wszystkim fanom strategii firmą Slitherine. Dodatek nie jest produktem samodzielnym i wymaga do działania podstawowej wersji gry.

Akcja rozszerzenia przenosi nas ponownie do świata Pandory, który stanął w obliczu nowego zagrożenia. Oto na horyzoncie pojawiła się zupełnie nowa frakcja Ambasadorów, która pod pretekstem rozmów o pokoju i przyjaźni prowadzi głęboko zakonspirowane działania szpiegowskie. W tym samym czasie z czeluści galaktyki wyłania się kolejna rasa obcych. Aby jej sprostać, zwaśnione frakcje intensyfikują eksplorację kosmosu celem odkrycia nowych nadających się do kolonizacji planet i pozyskania większej ilości surowców niezbędnych do walki. Rolą gracza jest poprowadzenie jednej z dostępnych frakcji do dominacji i panowania nad wybraną przez nią „ziemią obiecaną”.

Eclipse of Nashira niesie ze sobą przede wszystkim wspomnianą już siódmą frakcję zwaną „The Ambassadors” – specjalizującą się w dyplomacji, intrygach i sabotażach. Wraz z nią pojawiają się oczywiście nowe opcje dyplomatyczne oraz nieobecne wcześniej jednostki (agenci), dzięki którym możemy pozyskiwać od wrogich frakcji cenne informacje, kraść technologie, wszczynać bunty itp. Autorzy dokonali także garści zmian w mechanice rozgrywki, takich jak możliwość eksploracji terenów wodnych i wznoszenia wodnych struktur oraz pozyskiwania nowych gatunków morskiej flory. Pojawiła się także opcja zaminowania orbit, celem ochrony kluczowych pozycji i siania spustoszenia w szeregach zakradającego się wroga. W związku z dodaniem nowej strony konfliktu, w jednej rozgrywce wieloosobowej może teraz wziąć udział do siedmiu graczy, z których każdy staje na czele własnej frakcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 7  

Wymagania wiekowe Pandora: Eclipse of Nashira

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Pandora: Eclipse of Nashira

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core i3 3.10 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce GTX 260 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista(SP2)/7(SP1)/8