Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość Pliki do gier 10 stycznia 2023, 15:56

Twórca modów obdarzył Warcraft 3 Reforged miłością, której poskąpił grze Blizzard [Aktualizacja]

Warcraft III: Reforged otrzymał miłość, którą nie obdarzył go Blizzard. Zapewnił ją grze niezależny autor, tworząc dwie modyfikacje znacząco ulepszające prolog i kampanię ludzi.

Źródło fot. Blizzard Entertainment.
i

Aktualizacja

Autorr modyfikacji, czyli InsaneMonster, udzielił nam zgody na hostowanie na naszym FTP mirrorów projektów odświeżających kampanie w Warcraft III: Reforged.

  1. Warcraft 3 Re-Reforged (RR) Prologue Campaign: Exodus of the Horde (Kampania Początkowa: Odejście Hordy) - pobierz mod z naszego FTP
  2. Warcraft 3 Re-Reforged (RR) Human Campaign: The Scourge of Lordaeron (Kampania Ludzi: Plaga Lordaeronu) - pobierz mod z naszego FTP

Warto dodać, że jeden z tych modów w postaci Warcraft 3 Re-Reforged (RR) Human Campaign: The Scourge of Lordaeron, który ulepsza kampanię ludzi w grze, otrzymał kilka dni nową wersję wprowadzającą liczne poprawki.

Poprzednia wiadomość:

Blizzard ogłosił niedawno, że wypuści wkrótce „łatkę” 1.35.0 do Warcraft III: Reforged, która m.in. naprawi część wciąż obecnych w grze błędów, a także umożliwi tworzenie lub modyfikowanie kampanii według własnych potrzeb. Społeczność przyjęła tę zapowiedź z dużym entuzjazmem. Nie jest to jednak jedyny sposób, w jaki można ulepszyć ów remaster kultowej strategii.

Istnieją bowiem mody, wprowadzające do gry zmiany obiecane przez Blizzard hen w 2018 roku, które ostatecznie do niej nie trafiły (o możliwych przyczynach już Was informowaliśmy). Ich autorem jest Włoch Luca Pasqualini, w sieci na ogół posługujący się pseudonimem InsaneMonster. Do tej pory stworzył on dwie tego typu modyfikacje:

Jak sugerują ich nazwy, mody te ulepszają odpowiednio składający się z dwóch misji prolog gry oraz kampanię ludzi (pierwszą z czterech w ogóle). Ta druga jest już kompletna dzięki niedawnej aktualizacji (patrz trailer powyżej), choć InsaneMonster wciąż ją dopracowuje. W następnej kolejności moder zamierza wziąć na tapet kampanie nieumarłych, orków i eflów.

Co dokładnie oferują omawiane mody?

  • Zremasterowane cutscenki – z odpowiednio uchwyconymi kątami etc. – znacznie bardziej przypominające to, co Blizzard obiecywał w 2018 roku niż to, co ostatecznie otrzymaliśmy.
  • Przeprojektowane mapy i misje, umożliwiające poruszanie się po znacznie ładniejszym, łatwiejszym w nawigacji terenie.
  • Bardziej rozbudowaną historię, wzbogaconą o nowy epilog, grywalne przerywniki filmowe, nowe postacie i odniesienia do World of Warcraft.
  • Lepiej zbalansowane poziomy trudności – AI zaprojektowano tak, by przeciwnicy mieli „wyróżniające się osobowości”.
  • Wsparcie dla wielu wersji językowych – w tym polskiej, choć w przypadku Warcraft 3 Re-Reforged: The Scourge of Lordaeron wciąż trwa tłumaczenie – i kompatybilność ze wszystkimi modami graficznymi.
  • Nowe elementy „lore’u” czekające na odkrycie.

Pobierz mod Warcraft 3 Re-Reforged: Exodus of the Horde

Pobierz mod Warcraft 3 Re-Reforged: The Scourge of Lordaeron

Jeśli chcecie pobrać któryś z tych modów – lub oba – możecie to zrobić, klikając w powyższe przyciski (na stronach, do których prowadzą, znajdziecie również szczegółową instrukcję instalacji). Jeśli zaś chcecie wesprzeć projekt InsaneMonster, ten link przeniesie Was na jego stronę w serwisie Patreon, anglojęzycznym pierwowzorze polskiego Patronite’a.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej