Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2013, 18:17

autor: Góral

War Thunder ukaże się również na konsoli PlayStation 4

Firma Gaijin Entertainment, odpowiedzialna za grę War Thunder, poinformowała, że tytuł ukaże się w święta bieżącego roku na konsoli PlayStation 4. Przy okazji opublikowano zwiastun nadchodzących pojazdów - czołgów.

Twórcy PC-towej gry War Thunder, studio Gaijin Entertainment, poinformowali, że tytuł ukaże się także na nowej konsoli firmy Sony – PlayStation 4. Dodatkowo opublikowano teaser czołgów, które wkrótce, wraz z okrętami, trafią do tego MMO.

Obecnie tytuł znajduje się w fazie otwartych beta testów na komputerach PC. Aktualnie można się bawić jedynie samolotami, ale jak widać na powyższym nagraniu, sytuacja wkrótce się zmieni. Edycja na konsole PlayStation 4 będzie gotowa na premierę sprzętu, która według dewelopera War Thunder, odbędzie się w święta bieżącego roku.

Nie zdradzono zbyt wielu szczegółów, ale wiadomo, że sterowanie będzie intuicyjne dzięki możliwościom oferowanym przez kontroler DualShock 4. Dodatkowo wykorzystane zostaną funkcje społecznościowe konsoli, możliwe będzie nagrywanie i streamowanie materiałów wideo. Gra ma także wspierać PlayStation Cloud.

War Thunder ukaże się na konsoli PlayStation 4. - War Thunder ukaże się również na konsoli PlayStation 4 - wiadomość - 2013-05-14
War Thunder ukaże się na konsoli PlayStation 4.

War Thunder to gra z gatunku MMO oparta na modelu biznesowym free-to-play, która polega na toczeniu walk przy użyciu samolotów. W przyszłości tytuł umożliwi także kontrolowanie czołgów i okrętów. Projekt studia Gaijin Entertainment obecnie może się pochwalić 1,5 mln użytkowników. Oprócz edycji na konsole PlayStation 4, w produkcji znajduje się także wersja na urządzenia mobilne.