Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 grudnia 2012, 10:00

autor: Góral

W tym tygodniu Grand Theft Auto: San Andreas ukaże się w PlayStation Store

Na azjatyckiej edycji witryny PlayStation nieoczekiwanie pojawiła się gra Grand Theft Auto: San Andreas na konsolę PlayStation 3. Kultowa produkcja z 2004 roku ukaże się w tym tygodniu w ramach PS2 Classic w amerykańskim PlayStation Store. Nie wiadomo czy gra dotrze do Europy.

Kilka dni temu na oficjalnej azjatyckiej stronie PlayStation pojawił się wpis o grze Grand Theft Auto: San Andreas w wersji na konsolę PlayStation 3. Okazało się, że tytuł faktycznie ukaże się w tym tygodniu w PlayStation Store - jego debiut został potwierdzony przez oficjalny amerykański blog PlayStation. Produkcja pojawi się we wtorek w ramach PS2 Classic w amerykańskim PlayStation Store. Termin premiery w Europie nie został jeszcze potwierdzony.

Grand Theft Auto: San Andreas – jedna z odsłon popularnej serii gier - W tym tygodniu Grand Theft Auto: San Andreas ukaże się w PlayStation Store - wiadomość - 2012-12-10
Grand Theft Auto: San Andreas – jedna z odsłon popularnej serii gier

Gra nie zostanie w żaden sposób zmieniona. Edycje Classic mają to do siebie, że są to najzwyklejsze porty i w odróżnieniu od wszelakich zestawów „HD” nie posiadają podwyższonej rozdzielczości ani obsługi Trofeów. Amerykańskiej ceny GTA: San Andreas niestety nie ujawniono.

Grand Theft Auto: San Andreas to kolejna osłona popularnej serii gier typu sandbox. Oryginalnie ukazała się w 2004 roku na konsoli PlayStation 2, by w 2005 roku zadebiutować na pierwszym Xboksie i komputerach PC. Wcielamy się w Carla Johnsona, który po kilkuletniej przerwie wraca do miasta Los Santos na pogrzeb matki, jednak zostaje wrobiony w zabójstwo policjanta i jest zmuszony do pozostania w metropolii.