Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 maja 2018, 15:05

W PUBG Mobile bawi się 10 mln osób dziennie

PUBG Mobile radzi sobie doskonale. Firma Tencent poinformowała, że każdego dnia sieciowe potyczki w tym tytule toczy dziesięć milionów osób (i to nie wliczając mieszkańców Chin).

PUBG Mobile okazało się wielkim sukcesem. - W PUBG Mobile bawi się 10 mln osób dziennie - wiadomość - 2018-05-18
PUBG Mobile okazało się wielkim sukcesem.
PUBG MOBILE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Lightspeed & Quantum
  2. Wydawca: Tencent
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: AND, iOS
  5. Model biznesowy: free-to- play

Wczesna wersja PUBG Mobile radzi sobie doskonale. Będąca wydawcą gry firma Tencent właśnie pochwaliła się, że każdego dnia w tytuł bawi się dziesięć milionów osób. Liczba ta jest tym bardziej imponująca, że nie wliczono do niej użytkowników z Chin. Po ich dodaniu wynik byłby bez wątpienia znacznie większy.

Przypomnijmy, że gra jest mobilnym spin-offem dostępnej na PC i Xboksie One gry Playerunknown's Battlegrounds. PUBG Mobile dostępne jest w wersjach na systemy iOS oraz Android i na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra jest uproszczoną wersją pierwowzoru, ale zachowuje większość jego najważniejszych elementów. W rozgrywce setka osób ląduje więc na dużej mapie, a zabawa toczy się do momentu, w którym przy życiu pozostanie tylko jednej gracz. Wierność Playerunknown's Battlegrounds odróżnia PUBG Mobile od innego mobilnego spin-offa w postaci Playerunknown's Battlegrounds Mobile: Army Attack, który jest bardziej zręcznościowy i kładzie większy nacisk na kierowanie pojazdami.

Obecnie PUBG Mobile dostępne jest w ramach tzw. soft-launchu. Grze daleko wciąż do pełnej wersji, ale każdy zainteresowany może już pobrać ten tytuł, także w Polsce, i samodzielnie go przetestować. W tym tygodniu projekt został zaktualizowany do wersji 0.5.0. Patch przyniósł wiele nowości, z których najważniejszą było dodanie pustynnej mapy Miramar. Rozszerzono również listę pojazdów i uzbrojenia.

Jako ciekawostkę warto na koniec wspomnieć, że PUBG Mobile mogą przetestować również gracze pecetowi. Firma Tencent udostępniła oficjalny emulator nazwany Gaming Buddy. Jest on bardzo dobrze opracowany, oferując pełne wsparcie dla sterowania za pomocą myszki i klawiatury.

  1. PUBG Mobile w Google Play
  2. PUBG Mobile w App Store
  3. Oficjalna strona gry