Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2017, 11:06

autor: Góral

W Need for Speed: Payback złagodzono system mikrotransakcji

Studio Ghost Games wprowadziło zmiany w systemie kart służących do modyfikowania pojazdów w grze Need for Speed: Payback. Od teraz podczas zabawy otrzymuje się więcej reputacji i pieniędzy, dzięki czemu szybciej zdobywa się ulepszenia.

Po ostatniej aferze związanej ze strzelanką Star Wars Battlefront 2, firma Electronic Arts postanowiła dokonać zmian w innej nowej produkcji – Need for Speed: Payback. Przedstawiciel studia Ghost Games opublikował na forum Reddit krótką listę zmian mających poprawić doznania płynące z rozgrywki. Przypominamy bowiem, że w produkcji zastosowano system kart, dzięki którym ulepszamy pojazdy. Co prawda nie był on tak inwazyjny, jak ten w drugim Battlefroncie, ale i tak deweloperzy postanowili go nieco usprawnić. Twórcy zwiększyli ilość zdobywanej reputacji oraz wirtualnej waluty, także w przypadku kończenia zawodów na dalszych miejscach. Dzięki temu po prostu szybciej zdobędziecie nowe części, a system można uznać za mniej uciążliwy. W przyszłości planowane są dalsze zmiany, w tym te związane z jakością oferowanych części w sklepach. Z kolei niedawno skrócono czas pojawiania się nowych elementów u sprzedawców z 30 do 10 minut.

Sprawa mikropłatności w Need for Speed: Payback może i została złagodzona, ale gra ma kilka innych problemów, w tym słabą historię czy, według niektórych recenzentów, zbyt prosty model jazdy. - W Need for Speed: Payback złagodzono system transakcji - wiadomość - 2017-11-21
Sprawa mikropłatności w Need for Speed: Payback może i została złagodzona, ale gra ma kilka innych problemów, w tym słabą historię czy, według niektórych recenzentów, zbyt prosty model jazdy.
Need for Speed: Payback w skrócie:
  • gra wyścigowa na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  • ukazała się 10 listopada;
  • w produkcji zastosowano system losowych kart, służących do ulepszania pojazdów – deweloperzy poprawili go, by zdobywanie ulepszeń zajmowało mniej czasu.

Czy to wystarczy, by zadowolić fanów? Wydaje się, że tak. Przeglądając komentarze pod komunikatem na Reddicie raczej nikt nie narzeka na karty – większość forumowiczów dziękuje za zmiany, a część wymienia kolejne rzeczy, które pasowałoby poprawić.

Jeżeli wcześniej nawet nie myśleliście o zakupie Need for Speed: Payback, ale czujecie, że po wprowadzonych zmianach warto dać tej grze szansę, to pamiętajcie, że obecnie kupicie ją w promocji. Na Originie wydacie 159,93 zł, w PlayStation Store zapłacicie 161,40 zł (cena tylko dla abonentów PlayStation Plus), a w sklepie Xbox Games z subskrypcją Xbox Live Gold wydacie 173,39 zł.