Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 października 2021, 17:18

autor: Edyta Jastrzębska

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 - premiera polskiego slashera z Julią Wieniawą

Po ubiegłorocznym sukcesie polskiego slashera pt. „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, w którym zagrała Julia Wieniawa, Netflix zamówił drugą część filmu. Dziś odbyła się jej premiera.

Na Netflixie wylądowała dziś kontynuacja polskiego slashera z Julią Wieniawą, zatytułowana W lesie dziś nie zaśnie nikt 2. Horror, który w ubiegłym roku padł ofiarą pandemii i nie doczekał się swojej kinowej premiery, a zamiast tego trafił prosto na Netflixa, odniósł tak duży sukces na tej platformie, że streamingowy gigant zamówił kontynuację produkcji wyreżyserowanej przez Bartosza M. Kowalskiego.

Fabuła W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 zaczyna się w miejscu, gdzie zakończył się poprzedni film. Grana przez Wieniawę Zosia, szukając pomocy, trafia na komisariat, jednak kiedy spotyka ją coś okropnego, niepewny siebie, młody policjant (Mateusz Więcławek) musi pokonać swoje lęki, by powstrzymać dalszy rozlew krwi. Poniżej możecie obejrzeć zwiastun produkcji:

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje polskiego slashera. Przyjrzyjmy się niektórym z nich (zachowaliśmy oryginalną pisownię):

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 ma dwa oblicza. Pierwsze, w którym oglądamy klasyczny slasher ze wszystkimi jego blaskami i cieniami. Tu jest dobra zabawa, flaki latają, krew się leje, a bohaterowie desperacko walczą o przetrwanie. I drugie, w którym to wszystko spada na drugi plan, akcja mocno wyhamowuje, a my obserwujemy kwitnącą miłość dwóch dziwnych istot. […] Produkcji brakuje humoru i ciekawej historii, czyli wszystkiego tego, czym ujął mnie poprzednik.

4/10 – Dawid Muszyński, naEKRANIE.pl

Kowalski pokazuje bowiem wydarzenia z perspektywy monstrum, lecz nie idzie za tym zbytnia refleksja na temat samego gatunku, tudzież metafilmowe przemyśliwania okraszone licznymi rozpryskami krwi, a raczej slapstickowa zabawa, która prędko się nudzi, niczym żart opowiedziany o parę razy za dużo.

Bartosz Czartoryski, Onet

W lesie dziś nie zaśnie nikt 2 jest wprowadzeniem do świata, który Kowalski dopiero buduje. Ma na to uniwersum pomysł i energię. Zamiast bezpiecznie eksploatować to, co sprawdziło się w "jedynce", wchodzi do bardziej gęstego lasu. Finał przenosi nas w zupełnie inne miejsce i otwiera nowe pole do popisów. Oby Netflix to zauważył. A zaczęło się przecież tak "lokalnie"! Zupełnie jak u Roba Zombie, schodzącego potem coraz mocniej do podziemi ukrytych za karuzelą Kapitana Spauldinga.

7/10 – Łukasz Adamski, Interia

W filmie występują: Mateusz Więcławek, Julia Wieniawa, Zofia Wichłacz, Andrzej Grabowski, Wojciech Mecwaldowski, Izabela Dąbrowska, Sebastian Stankiewicz i Robert Wabic.

  1. Najlepsze nowe filmy 2020 roku