Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2018, 13:51

autor: Movis

W Fortnite pojawią się… dinozaury?

Najpierw Fortnite straszył nas upadkiem komety, a teraz na mapie pojawił się tajemniczy odcisk łapy ogromnego gada. Ślad może być kolejną wskazówką co do dalszych planów Epic Games, ale niewykluczone, że fani znów nieco przesadzają z teoriami.

Nie tak dawno świat Fortnite obiegła masa szalonych teorii związanych z tajemniczym meteorytem, który widziany był nad lokacją Tilted Towers. Z początkiem maja te dziwne zdarzenia okazały się częścią promocji nowego wydarzenia „Hit Ekranu” i czwartego sezonu Battle Royale z superbohaterskimi skórkami. Jak się okazuje, zmowa milczenia jest jednak głębsza, niż się spodziewaliśmy.

Czyżby ukłon w stronę nowego Parku Jurajskiego? - W Fortnite pojawią się… dinozaury? - wiadomość - 2018-05-04
Czyżby ukłon w stronę nowego Parku Jurajskiego?

W jednej z lokacji (Butny Brzeg) pojawił się bowiem ogromny odcisk stopy jakiegoś wielkiego gada, najprawdopodobniej T-Rexa. Biorąc pod uwagę, że w zwiastunie (klik) widzimy dwie osoby przebrane za pradawne gady, może to oznaczać tylko jedno! W Fortnite zobaczymy dinozaury! Meteoryt? Dinozaury? Może z nieba spadło jajo-skamielina? Nie widzicie połączenia?

Dobra, wróćmy może jednak do rzeczywistości, odkładając na bok spekulacje, czapki z aluminiowej folii i patrząc na pozostałe dowody. Prawdopodobieństwo, że po mapie stąpać będą stwory rodem z Parku Jurajskiego jest dość małe, ale parę drobnych szczegółów zdradza, że tematem obecnego sezonu są nie tylko superherosi, a po prostu hity z Hollywood.

Różne elementy wielkiego ekranu widać już w zwiastunie, przykładowo bohaterowie patrzą na wybuch na terenie kina samochodowego. Sam odcisk łapy otoczony jest też profesjonalnymi kamerami (jedną widać nawet na powyższym obrazku). Co więcej, na mapie znaleziono sekretną bazę superzłoczyńcy, której nie powstydziliby się wrogowie Jamesa Bonda (via gamerant.com). Dodatkowo w różnych budynkach natknąć się teraz można na filmowe green screeny, które cieszą się ostatnio niezłą popularnością wśród twórców śmiesznych filmików z gry.

Mimo wszystko fani prześcigają się w tworzeniu kolejnych teorii, od tych wskazujących, że po Dusty Depot przyjdzie w końcu pora na zniszczenie Tilted Towers (być może przez atak ogromnego jaszczura?), po domniemania, że kolejna fala prehistorycznych skórek czeka nas dopiero w odległym piątym sezonie. Nowy okres zabawy jednak dopiero co się rozpoczął i nigdy nie wiadomo, co autorzy gry trzymają w swych długich rękawach.

  1. Oficjalna strona gry Fortnite