Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 maja 2018, 11:55

Robin Hood - pierwszy zwiastun nowego filmu zaskakuje

Wytwórnia Lionsgate wypuściła pierwszy zwiastun filmu Robin Hood. Produkcja zapowiada się na nietypową adaptację tej historii i wygląda na mocno inspirowaną produkcjami o superbohaterach czy też cyklem John Wick.

Avengers: Wojna bez granic rządzi i dzieli w światowym box office, ale wytwórnie i widzowie zawsze wypatrują kolejnych hitów. Sądząc po wypuszczonym właśnie zwiastunie, tegoroczny film Robin Hood raczej nie będzie zaliczał się do tej kategorii.

To pierwszy trailer najnowszej adaptacji przygód słynnego bohatera i materiał nie robi dobrego wrażenia. Zaprezentowana wizja średniowiecza wygląda jak mieszanka różnych okresów historycznych i fantasy, a sam Robin Hood stylizowany jest na superbohatera, włączając w to ukrywanie tożsamości oraz akrobatyczne strzelanie z łuku, które bardziej pasowałoby do serialu Arrow niż opowieści o łuczniku z lasu Sherwood.

W zeszłym roku, gdy trwały przygotowania do zdjęć, producenci opisywali projekt jako inspirowany Johnem Wickiem i w zwiastunie widać fascynację tym filmem, ale rezultat wygląda co najmniej dziwnie.

Film wejdzie na ekrany kin w listopadzie. - Robin Hood - pierwszy zwiastun nowego filmu zaskakuje - wiadomość - 2018-05-05
Film wejdzie na ekrany kin w listopadzie.

Trailer nie zwiastuje nowemu Robin Hoodowi sukcesu. Warto pamiętać, że wyreżyserowany przez Ridleya Scotta Robin Hood z 2010 roku również nie okazał się wielkim przebojem, dając 320 mln dolarów przychodu, co przy budżecie w wysokości 200 mln było wynikiem rozczarowującym. Generalnie filmy osadzone w średniowieczu rzadko kiedy stają się hitami. W zeszłym roku nietypowego podejścia do tej tematyki spróbował Guy Ritche, ale będący tego rezultatem Król Artur: Legenda miecza także był klapą.

Oczywiście to tylko pierwszy zwiastun i jest jeszcze za wcześnie, aby przesądzać o losach Robin Hooda. Może produkcja w rzeczywistości okaże się ciekawym tytułem i odniesie sukces. Czy tak się stanie, przekonamy się pod koniec roku. Film ma bowiem zadebiutować w listopadzie.

Przypomnijmy, że reżyserem Robin Hooda jest Otto Bathurst, a w tytułową rolę wcielił się znany z cyklu Kingsman Taron Egerton. Z kolei Małego Johna zagra Jamie Foxx.

  1. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate
Film może ma budzący mieszane uczucia zwiastun, ale przynajmniej może pochwalić się fajnym plakatem. - Robin Hood - pierwszy zwiastun nowego filmu zaskakuje - wiadomość - 2018-05-05
Film może ma budzący mieszane uczucia zwiastun, ale przynajmniej może pochwalić się fajnym plakatem.