Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 1 grudnia 2020, 15:10

W Disneyu toczą się rozmowy na temat serialu o Obcym

Od jakiegoś czasu pojawiają się w mediach wzmianki o możliwym serialu Disneya w uniwersum Obcego. Przyszłość tego projektu jest jednak niepewna.

Franczyza Obcego ma to do siebie, że rozwija się w dość chaotyczny i nieprzewidywalny sposób. Dwa ostatnie projekty Ridleya Scotta w tym uniwersum - Prometeusz i Obcy: Przymierze - bynajmniej nie usatysfakcjonowały tych fanów, którzy pragnęli powrotu do oldschoolowej formy klaustrofobicznego horroru z ksenomorfem w roli głównej.

W Disneyu toczą się rozmowy na temat serialu o Obcym - ilustracja #1
Prometeusz (2012)

Nadzieja pojawiła się, gdy prawa do franczyzy Obcego przejął Disney. Noah Hawley, człowiek odpowiedzialny m.in. za Fargo czy Legion (obecnie należące do Disneya) wspominał jakiś czas temu, że uczestniczy w rozmowach o stworzeniu serialu w uniwersum Obcego. Ostatni wywiad z Hawleyem studzi jednak nieco rozpalone nadzieje fanów. Twórca przyznał, że choć pomysł dalej od czasu do czasu jest na językach producentów, jego zaangażowanie w projekt zmalało.

Wiedząc jak sprawa wygląda, można zadać pytanie: dlaczego właściwie Disney, mając prawa do Obcego, nie zdecydował się od razu zamienić marki w maszynkę do zarabiania pieniędzy, tak jak zrobił to z Gwiezdnymi wojnami? Prawdopodobnie Disney nie ma po prostu na razie pomysłu, jak to zrobić. Serial o ksenomorfie musiałby raczej być produkcją dla dorosłych, a wobec tego kiepsko pasowałby do katalogu Disney+. Z drugiej strony, wypuszczanie produkcji tej klasy na platofrmie Hulu też wydaje się nieodpowiednim pomysłem.

W Disneyu toczą się rozmowy na temat serialu o Obcym - ilustracja #2
Obcy - ósmy pasażer Nostromo (1979)

Rozwiązanie problemu może jednak nie być daleko. Disney od pewnego czasu stawia nieśmiałe kroki w uzupełnianiu oferty Disney+ o filmy i seriale dla dorosłych. Wysyła nawet ankiety do widzów, pytając jakie produkcje tego typu uważają za potrzebne na platformie. Jeśli okaże się, że ten kierunek jest opłacalny, nakręcenie serialu o Obcym będzie zupełnie logiczną decyzją i nastąpi prawdopodobnie dość szybko. Jak mówi Noah Hawley, Disney na pewno nie pozwoli marce na zbyt długi odpoczynek. Kiedy więc przyjdzie pora, fani złaknieni strachu przed kosmicznym monstrum na pewno zaspokoją swój głód.