Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2019, 12:45

W Cyberpunk 2077 nie zobaczymy ekranu "game over" po porażce w misji

W nowym wywiadzie autorzy Cyberpunka 2077 zdradzili, że w grze zabawę zakończy tylko śmierć postaci. Natomiast niezrealizowanie zadań nie wymusi restartu misji. Zamiast tego będziemy musieli sobie poradzić z konsekwencjami porażki.

CD Projekt RED stara się przewidzieć nawet najbardziej niedorzeczne pomysły graczy. - W Cyberpunk 2077 nie zobaczymy ekranu "game over" po porażce w misji - wiadomość - 2019-04-02
CD Projekt RED stara się przewidzieć nawet najbardziej niedorzeczne pomysły graczy.
CYBERPUNK 2077 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CD Projekt RED
  2. Gatunek: RPG
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: Bóg jeden wie.

Serwis Gamestar opublikował nowy wywiad z pracownikami studia CD Projekt RED, który koncentrował się na Cyberpunku 2077. Większość z omówionych tam rzeczy nie będzie nowością dla osób śledzących ten projekt, ale warto zwrócić uwagę na deklarację, że podczas zabawy napis „game over” zobaczymy tylko po śmierci postaci.

Autorzy projektują kampanię tak, aby porażka podczas zadania nie kończyła zabawy. Zamiast powtarzać misję, gracz będzie musiał poradzić sobie z konsekwencjami własnych błędów. Jeśli np. podczas zlecenia zakładającego ochronę postaci pozwolimy jej zginąć, to gra będzie toczyła się dalej, zamiast zaproponować powtórzenie wyzwania.

Twórcy wyznali, że starają się przewidzieć najbardziej niedorzeczne zachowania graczy i wziąć je pod uwagę podczas projektowania misji. Takie podejście współgra z niedawnymi deklaracjami, według których przygody w grze mają być znacznie bardziej rozbudowane i różnorodne niż w Wiedźminie 3.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Wciąż nie wiemy, kiedy gra zadebiutuje na rynku. Niedawno ludzie z CD Projekt RED poinformowali jednak, że tegoroczne E3 będzie najważniejszym w historii studia, więc liczymy na ujawnienie daty premiery podczas targów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Brud, neony, augmentacje – Cyberpunk 2077 wygląda oszałamiająco
  3. Świat Cyberpunka 2020 – przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077