Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 lipca 2018, 11:25

autor: Adrian Werner

W A Way Out zagrało już ponad 2,6 mln osób

Firma Electronic Arts poinformowała, że już ponad 2,6 mln osób zagrało w A Way Out, czyli kooperacyjną produkcję studia Hazelight, traktującą o kryminalistach uciekających z więzienia.

A Way Out wyraźnie spodobało się graczom. - W A Way Out zagrało już ponad 2,6 mln osób - wiadomość - 2018-07-27
A Way Out wyraźnie spodobało się graczom.
A WAY OUT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Hazelight
  2. Wydawca: Electronic Arts
  3. Gatunek: gra akcji
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery: 23 marca 2018 r.

Gra kooperacyjna A Way Out okazała się sporym sukcesem. Od dnia premiery do końca czerwca zagrało w nią 2,6 miliona osób. Liczbą tą pochwaliła się będąca wydawcą firma Electronic Arts w swoim raporcie finansowym.

Należy pamiętać, że nie oznacza to, iż sama sprzedaż tyle wyniosła, gdyż A Way Out pozwala na zabawę dwóm graczom jednocześnie w lokalnym trybie multiplayer. Twórcy raczej jednak nie mają powodów do narzekań, gdyż trzy tygodnie po premierze chwalili się, że projekt rozszedł się w ponad milionie egzemplarzy.

Przypomnijmy, że A Way Out ukazało się 23 marca tego roku, równocześnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na wszystkich trzech platformach gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Produkcja została ciepło przyjęta. Wydanie pecetowe posiada obecnie średnią ocen na poziomie 80% według serwisu Metacritic. Gra jeszcze bardziej przypadła do gustu naszemu recenzentowi, który wystawił jej notę 8.5/10.

Dobre wyniki finansowe i pozytywne recenzje pozwalają zaliczyć A Way Out do sukcesów. Nic zatem dziwnego, że odpowiedzialne za grę studio Hazelight zamierza kontynuować współpracę z firmą Electronic Arts. Zespół niedawno ogłosił, że jego następny projekt również zostanie wydany przez ten koncern.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry A Way Out – bo do ucieczki trzeba dwojga
  3. Gracze narzekają, EA wciąż zarabia - oto wyniki finansowe firmy w ostatnim kwartale