Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lutego 2015, 11:28

autor: Adrian Werner

Victor Vran - pierwszy zwiastun RPG akcji autorów serii Tropico

Autorzy serii Tropico wypuścili pierwszy zwiastun gry Victor Vran, czyli zręczościowego RPG-a, który trafi do sprzedaży w tym roku.

Znane z takich gier jak Grand Ages: Rome, Omerta: Miasto Gangsterów oraz kilku ostatnich odsłon serii Tropico bułgarskie studio Haemimont Games w 2013 roku zapowiedziało zręcznościowe RPG zatytułowane Victor Vran. Potem jednak o projekcie zrobiło się cicho. Teraz dowiedzieliśmy się, że prace nad nim powoli dobiegają końca i twórcy wreszcie wypuścili pierwszy zwiastun oraz poinformowali, że gra trafi do sprzedaży w tym roku.

Obecnie informacje na temat projektu są bardzo skromne. Oficjalna strona nie zawiera żadnych konkretów i możemy co najwyżej wyciągnąć kilka wniosków z pierwszego zwiastuna. Ukazuje on grę zainspirowaną serią Diablo i jej niezliczonymi klonami, w której wcielimy się w tytułowego wojownika i będziemy musieli walczyć z hordami potworów. Wśród dostępnego uzbrojenia znajdą się zarówno młoty, miecze oraz topory, jak i pistolety, a produkcja ma także zapewnić sporą swobodę podczas rozwoju postaci. Victor Vran zaoferuje obszerną kampanię fabularną oraz opcje multiplayer. Podczas sieciowej zabawy będziemy mogli rywalizować z innymi graczami, lub połączyć z nimi siły przeciwko sztucznej inteligencji w ramach trybu kooperacji.

Na razie nie znamy platform docelowych. Sądząc jednak po gatunku gry i historii studia Haemimont Games wersja pecetowa jest praktycznie pewna. Zespół ostatnio coraz odważniej poczyna sobie także na konsolach, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby produkcja zawitała także na Xboksa One i PlayStation 4.

  1. Victor Vran – oficjalna strona gry

Victor Vran - pierwszy zwiastun RPG akcji autorów serii Tropico - ilustracja #1

Haemimont Games to studio deweloperskie zlokalizowane w bułgarskim mieście Sofia. Firmę założono w 1997 roku, a jej debiutancka produkcja, czyli Tzar: Ciężar Korony, ukazała się trzy lata później.

Autorzy mają na koncie również udany cykl Celtic Kings, ale prawdziwą sławę przyniosła mu strategia ekonomiczna Tropico 3. Jej sukces sprawił, że deweloperowi powierzono również opracowanie czwartej i piątek odsłony serii. Warto wspomnieć, że dwie pierwsze części opracowały inne firmy.